Számtalan helyen egyre több előjele van egy esetleges kataklizmának.
Egyre inkább terjed a pestis a világban? Komoly esély van rá, hogy az egyelőre egymástól elszigetelt gócpontok idővel összefüggnek majd, és megkezdődik az emberiség harca újra a korábbi évszázadok legbrutálisabb kórokozójával.
A pestisről sokáig azt gondolta az ember, hogy a múlt századok egyik rettegett, de letűnt betegsége.
2017-ben a szokottnál jóval előbb tört ki a járvány, ráadásul új területeken, városi környezetben is egyre gyakoribb. Váratlanul sokan betegedtek meg tüdőgyulladásos pestisben, ami rendkívül könnyedén terjed emberről emberre.
Egyes szakemberek komolyan aggódnak. Szerintük a jelenlegi tendenciákat figyelembevéve évekre lehetünk attól, hogy egy már megállíthatatlan járványhullám törjön ki.
A bubópestis lappangási ideje néhány órától egy hétig terjed. Tünetei: orrvérzés, bizonytalan járás, láz, fejfájás és végtagi fájdalmak, erős betegségérzés, tompaság, nyugtalanság, leállíthatatlan halandzsázás, fényérzékenység, tudatzavar.
A nyirokcsomók megduzzadnak, fájdalmas csomók alakulnak ki, melyek akár tíz centiméter átmérőjűek is lehetnek. A nyirokcsomó bevérzései miatt kékes-feketés színűek, és előbb-utóbb kicsattannak.
A kétnapos első lázhullám után a második már legtöbb esetben halálos. Ha valaki kibírta a hullámokat, és a gennyes csomók kifakadtak, akár túl is élhette. A bubópestises betegeket könnyű felismerni, mivel a testüket sötét színű, különböző nagyságú duzzanatok csúfítják.
Alig öt év alatt 20 millió európai halt meg -más, nem hivatalos jelentés szerint majdnem 100 millió -, ezt a hatalmas veszteséget csak 150 év alatt heverte ki Európa. A városok elnéptelenedtek, ami akadályozta a termelés és a gazdaság helyreállását.
Londonban rengeteg tetem található a Föld alatt, a metróalagutak mélységében, ahol még a vírus megmaradhatott egyes maradványokban.
Azt beszélik, hogy egyes metróállomások közvetlenül tömegsírok mellé épültek, melyekben több száz, vagy több ezer, a pestis általi halált halt áldozat csontjai nyugszanak.
Az építkezések ezeket megbolygathatták már a múltban, vagy bolygathatják meg a jövőben…
Madagaszkárban is nagymértékű terjedésről számoltak be. Az WHO – Egészségügyi Szervezete – egyre inkább elkezdett aggódni a pestist illetően.
Több mint 2000 ember fertőződött meg a pestis valamilyen formájával augusztus 1. és november 22 között.
A WHO igazgatója elmondta, hogy a pestisszezon jövőév áprilisáig fog tartani, így minél előbb kell reagálni az új betegekre, ugyanis, ha nem kezelik időben a pestist, akár 24 óra alatt képes végezni a fertőzöttel.
Eddig 202 áldozatot szedett a kór, ami évente átlagosan 400 embert betegít meg és terjedése leginkább az influenzáéhoz hasonlítható.
OSZD MEG másokkal is!