A bolygó mélyén lévő rejtett óceán az özönvízből visszamaradt vízmennyiség lehet – állítják a kutatók.
Az elmúlt időszakban többször szóltak arról a hírek, hogy egy rejtett óceánt fedeztek fel a Földünk érgének mélyén, a köpeny rétegeiben, ahol olvadék kőzet és láva uralkodik.
Egyes régiókban ugyanis hatalmas mennyiségű „talajvíz” lehet a mélyben, mely folyékony, vagy félig gőz halmazállapotban lehet jelen.
A tudósok még nem érik hogyan kerülhetett a Föld ezen rétegeibe víz, de rengeteg olyan ásványt találtak, és hoztak felszínre, melyek egyértelműen víz jelenlétére utalnak.
A kutatók egy csoportja most azt állítja, hogy a felfedezés egyúttal a bibliai özönvíz történetét is bizonyíthatja.
„Gondoljunk csak bele. Nem tudjuk pontosan, honnan van ez a rengeteg víz a kontinensek kőzetlemezei alatt. nem kizárt, hogy a Bibliában leírt özönvíz során szivároghattak le a földkérgen át a mélybe.” – mondják a szakemberek.
Arról is rengeteg vita van, hogy mi okozhatta az özönvizet. Az egyik természetes magyarázat az, hogy egy globális felmelegedési időszak köszöntött be akkoriban, és az Antarktisz rövid idő – évek – alatt felolvadt, legalábbis a jelentős része.
Egy másik elmélet kozmikus eredetet sejt.
A teória szerint a Földet egy óriási kozmikus felhő találta el, így jött létre a belőle kicsapódó vízmolekulák trilliói hatására az özönvíz.
Ugyanis a korábbi teóriák csak részben magyarázzák azt, hogy honnan jöhetett ennyi víz, honnan állhatott rendelkezésre nagyon hirtelen, nagyon nagy mennyiségben.
Ez a hatalmas vízmennyiség aztán idővel leszivárgott a földkéreg alá, és jelenleg is ott van, hatalamas tárlatokban, melyek kiterjedése nagyobb lehet a földfelszíni óceánoknál is.
Nem mindenki ért ugyanakkor egyet ezzel a szokatlan elmélettel.
Szerintük ugyanis az eredetére egyelőre nincs konkrét bizonyíték, vagy bizonyított elmélet, de sokkal valószínűbb az, hogy a Föld keletkezése során szinte mindent óceán lepett el.
Később ez az óceán elkezdett lassan a földkéreg alá szivárogni, és ez a folyamat napjainkban is tarthat, így egyre kevesebb sós, és édesvíz készleteink vannak, ami statisztikailag is kimutatható, mármint a vízkészletek nagyon lassú, de mérhető fogyása.
OSZD MEG másokkal is!