Az ÁNTSZ legfrissebb jelentése szerint komoly ütemben nő a betegek száma.
Nem kerülhetjük el, a betegek száma egy hét alatt harmadával nőtt. Milyen kockázatai vannak?
Régóta félnek az orvosok és szakemberek attól, hogy a járvány újra kitörhet Magyarországon. A jelek szerint olyan gyors ütemben jönnek egyes betegeken ki a tünetek, hogy immáron bizonyossá vált: elkerülhetetlen.
A megbetegedések száma egy hét alatt harmadával nőtt, már csak egy lépés hiányzik.
A számítások szerint összesen még 2300 beteg kell ahhoz, hogy valódi járvány törjön ki hazánkban.
Az egyes influenzavírusok mindig jelen vannak a környezetünkben, sok esetben még nyáron is, azonban csak télen tudnak olyan körülmények előállni, hogy ezek olyan nagymértékben és gyorsan tudjanak terjedni, ami járványt idézhet elő országosan.
A téli hideg, nedves levegőben a vírusok rendkívül jól érzik magukat, hatékonyan terjednek, miközben a hideg gyengíti a nyálkahártyák teljesítményét.
Eddig szinte egyetlen olyan év sem volt, hogy megúsztuk volna a járványt. Ez idén sem lesz másképpen.
A múlt évben a megbetegedések száma már az első naptári héten átlépte a járványos küszöböt, míg például 2005/2006-os szezonban csak 2006. év 10. naptári hetében kezdődött a járvány.
Az ÁNTSZ legfrissebb jelentése szerint komoly ütemben nő a betegek száma.
A január első hetében mért 9950 után a második héten már 12 700 ember fordult orvoshoz. Ha nagyon a számok bűvöletében akarunk maradni, akkor 2300 fő hiányzik az országos járványhoz.
Hazánkban eddig döntően influenza B vírusokat azonosítottak. A vakcina az egyén szintjén azonnali segítséget jelent.
Fontos, hogy azok, akik minden évben megkapják az influenza elleni védőoltást, magasabb szintű védelmet élveznek bármely életkorban, mint azok, akik csak egy adott szezonban oltatják be magukat.
OSZD MEG másokkal is!