Szerencsések? Vagy épp sajnálnunk kellene őket? Nehéz kérdés, hiszen napjainkban a megmaradt élővilág nagy része szenved. Kihalt fajok régi felvételeken.
Léteznek állatok, melyek emlékét már csak régi, fekete-fehér, vagy alaposan megkopott filmtekercsek őrzik.
Ezek az állatok évezredeken, vagy évmilliókon át itt éltek a Földön, és minden viszontagságot túléltek, egyet kivéve: az embert.
Az ember ugyanis sokak szerint szinte a természet ellen való. nem képes beilleszkedni a környezetébe, és minduntalan át akarja alakítani azt a saját képmására.
Fákat döntünk ki, hogy papírlapot és szatyrokat gyártsunk belőlük, miközben állatokat fosztunk meg utolsó menedéküktől, vagy pálmaolajat gyártunk, orángutánokra rágyújtva az erdőt.
Az erszényes farkas Ausztráliában 1936-ban halt ki, ekkor múlt ki az utolsó, egyébként fogvatartott példány. De nem ő volt az első élőlény a sorban, mely az újkor hajnalán az emberi tevékenységnek köszönhetően vált történelemmé.
A Nyugati fekete orrszarvú egyik legutolsó ismert példánya 2011-ben esett áldozatul az orvvadász jelenségnek, így ez az állat is kipusztult, de még napestig lehetne sorolni azokat az állatokat, melyek már nem lelnek társra, nincs kivel átvészelniük a nehéz időszakot, mivel ők az utolsó példányai, hírvivői fajuknak.
Ebben a szomorú videóban néhány olyan archív felvételt láthatunk, melyek ilyen kihalás szélén álló, és mára már kihalt állatok egyedeiről készültek.
OSZD MEG másokkal is!