Borzalmas, ami a színfalak mögött zajlik!
A dohányipar midig is tudta, hogyan lehet befolyásolnia tömeget, az emberek tudatát.
Ebben nagy sgetíségünkre voltak a világ legjobb makreting szakemberei, és ez ma is így van.
A dohányipar profitja ugyanis a mindenkori szabályozások ellenére nemhogy csökkenne, rejtélyes módon még nő is. A színfalak mögött ugyanis nagyon durva dolgok zajlanak.
A dohányipar évente milliárd dollárokat költ reklámozásra, elárasztva a fogyasztási piacot olyan képekkel, melyek a cigarettázást összefüggésbe hozzák a sikerrel, a nemi vonzerõvel, az emancipációval, egyéniséggel, romantikával, és kifinomultsággal.
1993-ban a nagyobb cigarettagyártók több mint 6 milliárd dollárt költöttek; 1994-ben 4,83 milliárd dollárt költöttek.
Az adatok még nem állnak rendelkezésre az ezt követő évekre vonatkozóan.
Néhány cigarettareklám úgy tűnik, hogy figyelembe veszi a dohányzásellenes érdekvédők aggályait és a termék eladása érdekében kicsavarja a szavak értelmét.
A Merit nevű alacsony kátránytartalmú cigaretta hirdetései például az egészségi aggályokból próbáltak tőkét kovácsolni azt hirdetve, hogy „Te meg tudod tenni!”
Ez az üzenet azt a gondolatot hordozza, hogy az alacsony kátránytartalmú cigarettára való áttérés az egészség szempontjából fontos,
erővel és akaraterővel párosuló teljesítményt jelent.
Az iparág fenntartja azt az álláspontját, hogy azért reklámoz, hogy a jelenlegi dohányosokat meggyőzze arról, hogy térjenek át egy másik márkára és nem azért, hogy a nemdohányosokat rávegye a dohányzás elkezdésére.
Egy tanulmány azonban megvizsgálta a márkacserére vonatkozó adatokat és megállapította, hogy a márkacsere önmagában a cigarettagyártó cégek reklámkiadásainak csak egy igen kis százalékát indokolja.
1986-os adatok szerint a felnőtt dohányosok mindössze kb. 9%-a 4,2 millió cserél márkát évente, és kb.7%-a 3,1 millió tér át más cigarettagyártó által forgalmazott márkára.
A kutatók kiszámították, hogy a 3,1 millió más gyártóhoz átálló dohányosból származó nyereség kb. 362 millió dollár volt, amely egy jelentéktelen összeg az iparág 1986. évi 5.4 milliárd dolláros profitjához képest, és nehezen indokolja a cigarettahirdetésekre költött milliárdokat.
Az Amerikai Orvosi Egyesület lapjában 1994-ben közölt tanulmány a nõket megcélzó
reklámok bevezetését kapcsolatba hozta a dohányzás szembeszökõ növekedésével a serdülõ
lányok körében.
Erről, és ezekről a dolgokról SENKI SEM beszélt a teljes médiában…
OSZD MEG másokkal is!