Mutatjuk, hogyan készítsd el. A testet és a lelket is karbantartja.
A fahéj az egyik legrégebbi fűszer a földön. A fahéjban található illóolaj a mézben található hidrogén-peroxidot előállító enzimmel együtt a leghatékonyabb természetes mikróbaellenes hatóanyag, amely megakadályozza a baktériumok és gombák elszaporodását a szervezetben.
Összeállítottunk egy listát, hogy a fahéj-méz kombó milyen bajokra nagyon hatékony.
Rák kockázatának csökkentése
Nemrégiben megerősítést nyert, hogy a méz és a fahéj csökkenti a gyomorrák kialakulásának kockázatát.
Kombináld a mézet fahéjas porral amiből keverj ki pasztát. Egy szelet kenyérre kenve, rendszeresen fogyasztva a reggelire lekvár helyett csökkenti a koleszterinszintet és megvéd a szívrohamtól.
Egy pohár forró vízhez adjunk két evőkanál mézet és egy teáskanál fahéjport. A kapott keveréket reggel és este fogyasszuk. Rendszeres fogyasztása hatékonyan gyógyítja a krónikus ízületi gyulladást.
Keverjünk össze egy pohár meleg vizet, két evőkanál fahéjport és egy teáskanál mézet. Rendszeresen fogyasszuk a keveréket. Ez megöli az epehólyag mikrobákat.
Adj hozzá két evőkanál mézet és három teáskanál fahéjat egy nagy csésze teához. A keverék rendszeres fogyasztásával, a koleszterin szintje 10% -kal csökken.
Meghűlésre is kiváló
Keverj össze egy evőkanál mézet és egy ¼ evőkanál fahéjat. Fogyaszd három napig a hideg, krónikus köhögés, valamint a eldugult arcüreg, orrüreg kitisztítására.
A méz és a fahéj keveréke hatékonyan gyógyítja a gyomorfájdalmat. Rendszeresen fogyasszuk fekély esetén.
A fahéj porral kombinált méz jelentősen javítja az immunrendszert és védi a szervezetet a baktériumoktól és vírusoktól.
Spanyol kutatók felfedezték, hogy a méz olyan természetes összetevőt tartalmaz, amely képes a vírusok elpusztítására és az influenza elleni védelemre.
Meddőség ellen hatásos lehet
Az ókori görögök napi két evőkanál mézet használtak, mielőtt házaséletet éltek a meddőség kezelésére. Japánban, Kínában és a Távol-Keleten úgy vélik, hogy egy csipetnyi fahéj és fél teáskanál méz bedörzsölése az ínybe, kezelheti a nők meddőségét. A keverék a nyálon keresztül szívódik fel, és kerül be a szervezetbe.
A dél-amerikai emberek meleg vízzel, egy teáskanál mézzel és fahéjjal mossák a szájukat. Ez egész nap friss leheletet biztosít.
Érdemes tehát ezt a fűszert felhasználni, mert ezerarcú, és rendkívül jótékony hatásai vannak. A szervezetünk meg fogja hálálni!
OSZD MEG másokkal is!