„Kína nem akar kereskedelmi háborút folytatni az Egyesült Államokkal. Kína nem akar fegyveres konfliktust folytatni az Egyesült Államokkal. De ha az USA ténylegesen rákényszeríti ezeket a dolgokat Kínára, akkor a kínai nép teljes mértékben mobilizálódik a kínai kormány mögött,” – magyarázta.
Hszi Csin-ping kínai elnök azt mondta a vitatott Dél-Kínai-tengerért felelős katonai tisztviselőknek, hogy jobb, ha „felkészülnek a háborúra”, ahogy az USA-val egyre feszültebbé válik az ország kapcsolata. Pekingnek a legrosszabb forgatókönyvre kell számítania az Egyesült Államokkal kapcsolatban. – írja az Újvilágtudat.
Hszi részéről a múlt héten hangzottak el a figyelmeztető szavak, amikor a Déli-Kínai-tenger katonai parancsnokaival, az öt kínai stratégiai háborús övezet egyikéért felelős katonai tisztségviselőkkel találkozott.
A találkozóra még csütörtökön került sor egy négy napos, Kuangtung tartományba tett látogatásának részeként, de a kínai állami média csak pénteken számolt be róla.
„Meg kell erősítenünk a harci készenléti gyakorlatokat, közös és konfrontatív gyakorlatokat, hogy fokozzuk a haderő képességét és a háború előkészületeit.”
A Déli Parancsnokság egyik legfontosabb feladata a Kína érdekek védelme a Dél-Kínai-tengeren, ahol Peking felségjoggal rendelkezik számos szigetet illetően.
A tenger stratégiai fontosságú a kínai kereskedelem számára. Az Egyesült Államok elutasítja a területi követeléseket, és úgynevezett „A navigáció szabadsága” küldetéseket hajt végre a vizeken és a légtéren keresztül, amelyet Peking ellenszegülő gesztusnak minősített.
Az amerikai haditengerészeti műveletek vezetője, John Richardson admirális azt mondta kedden, hogy az Egyesült Államok és Kína „egyre többször találkoznak egymással a nyílt tengereken”, ahogy a két nemzet szembenéz egymással a Dél-Kínai-tengeren.
Hszi megjegyzései azt jelzik, hogy a kínai kormányt egyre inkább irritálja Donald Trump adminisztrációjának politikája, Victor Gao, a Nemzetközi Tanulmányok Kínai Nemzeti Szövetségének igazgatója szerint.
Gao azt mondta, hogy Peking nem biztos Washington Kínával szembeni politikájában, ezért a hadseregnek jogában áll „felkészülni az Egyesült Államokkal való végleges leszámolásra.”
Tekintettel arra, hogy mindkét nemzet rendelkezik nukleáris fegyverekkel, egy nyílt háborús konfliktus egy „Armageddonhoz vezetne az egész emberiség számára,”
– tette hozzá.
A szakértő azt mondta, hogy az Egyesült Államoknak fel kell adnia a Kínával szembeni „zaklatási taktikáit”.
OSZD MEG másokkal is!
Forrás: Újvilágtudat.