Egyre többen aggódnak, ugyanis állítólag már folynak a tárgyalások, hogy egyes Nagy-Britanniába lévő vállalatok, már megtették az első lépéseket abba az irányba, hogy az alkalmazottakba hamarosan mikrocsipeket ültessenek, a „biztonsági szint” fejlesztése érdekében.
A Biohax nevű vállalat, ami egy svéd cég, ami emberi felhasználásra készít beültethető mikrocsipeket, elárulta, hogy már folynak a megbeszélések több Nagy-Britanniában levő vállalattal is, hogy miként lenne kivitelezhető a kis szerkezetek beépítése minden dolgozó testébe. A cégek neveit nem hozták nyilvánosságra, de annyit elárultak, hogy főleg pénzügyi és jogi szférában dolgozó vállalatokról van szó.
Az egyik cégről az is kiderült, hogy egy feltehetően multinacionális nagyvállalatról van szó, ugyanis annyit elárultak még, hogy alkalmazottak százezrei dolgoznak benne.
Ez a vállalat a saját elmondása szerint egyszerűbbnek tartaná azt a megoldást, hogy minden dolgozóban legyen egy beépített mikrocsip, mint a biztonsági belépőkártyával való ellátása mindenkinek.
„Ezek a cégek olyan titkos, és fontos dokumentumok sokaságát őrzik, amik esetében fontos a minél nagyobb elővigyázatosság. Ezek a chipek pedig állíthatóak, és mindenkinek be lehetne rajtuk állítani a megfelelő jogosultságot, és hogy mihez lehet hozzáférésük és mihez nem.” – magyarázta a Biohax alapítója, Jowan Österlund.
Természetesen, ahogy azt sejteni lehet, nem mindenki ért egyet ezzel a „nagyszerű” ötlettel. A Confederation of British Industry egyik szóvivője ezt nyilatkozta a The Guardiannak: „Habár a technológia folyamatosan megváltoztatja és megújítja a munkavégzés körülményeit, ilyet hallani mégis igencsak zavaró és elgondolkodtató. A cégeknek sokkal inkább ennél jóval égetőbb problémák megoldásával kellene foglalkozniuk.”
A Biohax elmondása szerint ezek az emberbe beültethető mikrocsipek alig nagyobbak egy rizsszemnél, és darabonként £150-ba kerülnek.
A vállalat elmondása szerint a kis egységeket a bőr alá ültetik be a hüvelykujj és a mutatóujj közötti részen.
Felhasználni pedig igen sokféle módon lehet majd, például ajtók kinyitására, vagy hogy beindítsuk az autónkat. Emellett fontos adatokat is fel lehet rá tölteni, például egészségi állapotunkkal kapcsolatos infókat, így ha mondjuk balesetet szenvednénk ezek egy pillanat alatt elérhetővé válnak.
A chipeket forgalmazó cég vezetője azt nyilatkozta, hogy a nagyobb vállalatoknál eleinte ez lehetne egy választható opció, amivel az alkalmazottak életét tennék könnyebbé, és ezzel együtt pénzt is spórolnának a cégnek.
Túl sok konkrétum egyelőre még nem látott napvilágot, azonban ez a hír sokakat aggaszthat, illetve személyiségi jogi kérdéseket is felvethet. Kíváncsiak vagyunk, vajon az angliai magyarok mit gondolnak egy esetleges jövőbeli ilyenfajta újításról!
OSZD MEG másokkal is!