És még ők papolnak arról, hogy minden ország köteles úgy tenni, ahogyan ők fütyülnek.
Ezek után a nekik ellentmondó nemzetállamokra is bármikor ráküldhetik az Európai hadsereget?
Az Európai Unióból származó fegyverek súlyosbítják a jemeni konfliktust, ezért az uniós fegyverexport szigorúbb ellenőrzésére lenne szükség
– hangsúlyozta szerdai állásfoglalásában az Európai Parlament. Dzsamál Hasogdzsi szaúdi újságíró meggyilkolása óta – kevesebb, mint egy hónapon belül – ez már a második alkalom, hogy EU-s képviselők olyan határozatot fogadnak el, amelynek célja a fegyvereladások korlátozása.
A nyilatkozat szerint azon országok ellen, amelyek semmibe veszik a szabályokat, szankciókat kellene kivetni.
Az európai fegyverek közvetve hozzájárulnak a Szaúd-Arábia vezette koalíció és az iráni támogatással bíró húszi felkelők között zajló konfliktus éleződéséhez.
Azáltal, hogy az EU egyes országai Szaúd-Arábiának adnak el fegyvereket, aláássák az európai fegyverzetellenőrzési törekvéseket – hangsúlyozták a képviselők.
Alapjában véve az európai fegyvereket terheli a felelősség azért, hogy Jemenben háború van
-mondta Sabine Losing német EP-képviselő, aki az európai uniós kormányok elszámoltatásának kérdésével foglalkozik.
Az Európai Unióból származó fegyverexport szigorúbb ellenőrzését sürgető EP-felhívásnak nincs kötelező jogi ereje.
Ugyanakkor Dzsamál Hasogdzsi szaúdi újságíró meggyilkolása óta – kevesebb, mint egy hónapon belül – ez már a második alkalom, hogy EU-s képviselők olyan határozatot fogadnak el, amelynek célja a fegyvereladások korlátozása.
A fegyverexportról szóló éves uniós jelentések szerint az Európai Unió – az Egyesült Államok után – a világ második legnagyobb fegyverszállítója.
OSZD MEG másokkal is!
Forrás: magyarokvagyunk.com