Olyat fedeztek fel a mélyben, ami újra táptalajt adhat azoknak a feltételezéseknek, legendáknak, miszerint belső világok, elveszett civilizációk élhetnek vagy élhettek egykor a Föld alatt…
A Princeton geofizikusai, Jessica Irving és Wenbo Wu, a kínai geodéziai és geofizikai intézet munkatársa, Sidao Ni együttműködésével Bolívia hatalmas földrengéséből származó adatokat használták fel a hegyek és más topográfia megtalálására az átmeneti zónában, egy 660 kilométeres mélységben lévő rétegben, amely elválasztja a felső és alsó köpenyt.
Ennek a vizsgálatnak a során találtak rá valami nagyon szokatlanra.
A felfedezést később megerősítették az újabb vizsgálati eredmények, így hivatalosan is bejelentették, mit találtak.
Gigantikus hegyvonulatokat, hatalmas struktúrákat a mélyben, melyek a földkéregben helyezkednek el. Soha azelőtt nem tártak fel még ilyet.
Egyáltalán azt sem tudta a világ, hogy a földkéregben bármi megmaradhat szilárd állapotban.
Ezen rejtett világok létezése rengeteg újabb kérdést vet fel a Föld belsejével kapcsolatban…
A kutatás vezetője Wu elmondta, hogy a felfedezett struktúrát egy 1994-es földrengés adatainak elemzése során fedezték fel, és nagyobb, mint a Sziklás-hegység vagy az Appalache.
Néhány geokémiai és ásványtani bizonyíték arra utal, hogy a felső és alsó köpeny kémiailag eltérő.
Az egész felfedezés újra táptalajává vált a belső Földről szólóm elméletnek, miszerint a Föld valójában akár üreges is lehet, és a mélyben elveszett „buborékok” lehetnek, ahol egykor civilizációk élhettek.
Agartha, a belső Föld birodalma már az ősi kultúrák emlékeiben is feltűnik, így talán lehet valami alapja
– állítják sokan.
Azt már korábban is felfedezték, hogy a földkéregben lehetnek elszigetelt üregek, hatalmas oda nem illő struktúrák.
Sőt, rejtett óceánnal is rendelkezhet a bolygónk, ami a kéreg alatti vizet megkötött formában tartalmazó ásványok formájában van jelen.
Hogy valóban létezhetnek-e rejtett világok odalenn, azt nem tudjuk egyelőre megerősíteni, viszont egyértelműen kizárni sem lehet…
OSZD MEG másáokkal is!