Csillagászok olyan különös, sötét anomáliára bukkantak, melyből arra következtetnek, hogy két objektum keringhet az Uránusz körül.
Az Uránusz körül feltűnt a csillagászoknak az utóbbi időben valami szokatlan, egész pontosan két anomália, mely feltételezhetően két eddig nem ismert égitest lehet.
A két szóban forgó test feltehetően két eddig nem ismert hold lehet, méghozzá sötét hol,d ezért is kerülhette el a szakemberek figyelmét.
Ismert társaiknál jóval közelebb keringhetnek a bolygó körül, legalábbis erre uralnak az Uránusz belső gyűrűinek hullámos mintái.
Az Uránusznak jelenleg 27 ismert holdja van. Ez nem számít soknak a Jupiterhez hasonlítva, aminek 67 ilyen nagyobb méretű holdja van.
Egyelőre rejtély, hogy miért csak most fedezték fel a holdakat, de sokak szerint ez amiatt lehetett mert nem voltak korábban kellő érzékenységű műszereink ezen sötét holdak kimutatására.
Ráadásul nagyobb testvéreivel ellentétben az Uránuszt csak egyetlen egy elhaladó űrszonda vette eddig szemügyre, a Voyager 2, ami 1986-os látogatása során rengeteg új holdat fedezett fel a bolygó körül.
Nem volt még olyan műholdunk sem, ami pályára állt volna a bolygó körül, míg a Jupiter esetében a Galileo és a Juno, míg a Szaturnusz körül a Cassini teljesített szolgálatot.
A bolygónak sötét és rendkívül keskeny gyűrűi vannak.
Azonnal nem is sikerült ezt észlelnünk csal 1977-ben, amikor úgy derült fény a gyűrűk jelenlétére, hogy egy távoli csillag fényét blokkolták.
Az amerikai Idaho Egyetem bolygótudósai újra megvizsgálták a Voyager korábbi adatait, és két másik gyűrűnél, az Alpha és Beta esetében is felfedeztek és felfedeztek egy hullámos mintát, melyek hasonlóan egy-egy hold gravitációs hatásának eredményei lehetnek.
Azért sem sikerült eddig ezeket a holdakat észrevennünk, mert nagyon parányiak. Jelenleg 4-14 kilométerig becsülik az átmérőjüket, így nem csoda, ha eddig elkerülték figyelmünket.
Az összes eddig ismert Uránusz körül keringő holdnál kisebbek lehetnek, és akkoriban, mikro a Voyager arra haladt, nem érzékelhette műszereivel.
A két feltételezett hold egészen sötét lehet, legalábbis szomszédjaik színéből kiindulva. Az Uránusznak nem csak a gyűrűi sötétek, de a régióban található kis holdak többsége is.
Az elkövetkező időszakot most a csillagászok annak fogják szentelni, hogy megtalálják és felvételeket készítsenek ezekről a holdakról, hogy 100%-ig bebizonyítsák létezésüket.