Budapesten és egy vidéki városban is gyanús betegeket vizsgáltak az orvosok.
A nővérek egymás közt beszélték, hogy maszk és kesztyű nélkül ne is közelítsék meg. Budapestet hívták, hogy mi a teendő. Este a nővér azt mondta, hogy nem kell aggódni és pánikolni, de nem adhatnak semmi információt
– számolt be olvasónk.
Kerestük a kórházat, láttak-e el koronavírus-gyanús beteget, de nem kaptunk választ.
Egy budapesti iskolában közben egy diákról tudják úgy az osztálytársai, hogy megfertőződhetett a koronavírussal és karanténban ápolják.
A tanuló fiú a napokban tért haza Kínából, pénteken tanítás közben rosszul lett, kórházba vitték. A beteg kamasz osztálytársainak szülei tegnap negyedóránként hívogatták a kórházat, és e-mailekkel bombázzák az iskola igazgatóját, hogy mehetnek-e a gyerekek hétfőn iskolába.
A Blikk megtalálta Kínában a 12 millió lakosú Hszianban élő Lukács Petra (24) angolnyelvtanárt. Arról mesélt, hogy a városban már 8 embert diagnosztizáltak koronavírussal.
„Kötelezővé tették a maszkok viselését, és sok programot elhalasztottak, például színház- és mozielőadásokat” – mondta Petra. „A hatóság mindenkit arra kér, maradjon otthon.
Amikor a bevásárlást házhoz rendeltem, nem engedték be a futárt se a lakóparkunkba. Bár beláthatatlan ideig szünetel az iskolákban a tanítás, egyelőre nem tervezem, hogy hazautazok Magyarországra” – mondta lapunknak
Müller Cecília országos tiszti főorvos közben az M1 csatornán állította, nincs tudomásuk magyarországi koronavírusos betegről. Itthon kicsi az esélye a koronavírus-járványnak, viszont a tünetek hasonlóak az influenzához, Magyarországon pedig éppen most influenzajárvány van.
„A koronavírus azonosítása laboratóriumi módszerekkel lehetséges, és ennek feltételei már megvannak Magyarországon” – mondta Müller Cecília. Hozzátette: a szakemberek vizsgálják a koronavírus nemrégiben létrejött változatát, keresik az ellenszerét, kutatják a terjedését.
Az országos tiszti főorvos hangsúlyozta: figyelni kell az alapvető higiéniai szabályokra, javasolt a minél többszöri kézmosás és a „tüsszentési etikett” betartása. A vírus csak élő sejtekben szaporodik, így például a Kínából érkező csomagok teljesen veszélytelenek.
Nincs magyar érintettje a Kínából kiinduló koronavírusnak, Magyarországon két gyanús esetet vizsgáltak ki, de egyiknél sem igazolódott be a fertőzés
– jelentette ki Menczer Tamás külügyi államtitkár.
Felhívta a figyelmet, hogy mivel a kínai hatóságok lezárták Vuhan várost és az azt körülvevő Hopej tartományt, így senkinek nem javasolják a beutazást, mert onnan kijutni jelenleg nem lehet.
A kormány négy Vuhanban tartózkodó magyar állampolgárról tud.
Szállodában laknak és munkavállalási céllal érkeztek az országba, valamint egy magyar férfival tartják a kapcsolatot Hopej tartományban, ők mind jól vannak, azt azonban egyelőre nem lehet tudni, mikor hagyhatják el a térséget.
OSZD MEG másokkal is!