A legtöbb megbetegedés és halálos áldozat Kínában van, ám a világ többi részére is súlyos fenyegetést jelent a koronavírus járvány – mondta az egészségügyi világszervezet, a WHO főigazgatója kedden, a járvánnyal kapcsolatos kétnapos konferencia kezdetén.
Az egyeztetésen 400 kutató, illetve nemzeti hatóságok képviselői vesznek részt, kínai és tajvani kollégáik videokónferencián követik az eseményeket.
Tedrosz Adanom Gebrejeszusz WHO-főigazgató felszólította az országokat, hogy osszák meg egymás között a vírusmintákat, valamint gyorsítsák fel a betegség elleni gyógyszer és védőoltás kifejlesztését.
A főigazgató úgy véli, bár a betegek legtöbbje Kínában van, a járvány nagyon súlyos fenyegetést jelent a világ többi részére is.
Sok a kérdés a vírus keletkezése körül is, amely áttörte a „fajok közötti akadályt”, így már emberről emberre is terjed
– írja a 24.hu.
Ha bebizonyosodik, hogy működnek a kínai intézkedések, akkor kérdéses, hogy vajon máshol is be lehet majd ezeket vezetni, illetve hogy ha igen, akkor meddig lehet teljes karantén alatt tartani egy várost.
És persze, az is kérdés, hogy mi fogja garantálni, hogy a vírus nem tér vissza, miután megszüntetik.
Az sem lesz sokkal jobb, ha kiderül, hogy nem működik a dolog, ugyanis ekkor szembe kell néznünk azzal, hogy a vírust nem lehet kordában tartani, és ehelyett inkább arra kell fókuszálni, hogy csökkentsük a hatásait.
Jelenleg a megfékezés lenne a cél, Leung szerint pedig mindent meg kell tenni azért, hogy ez sikerüljön is.
OSZD MEG másokkal is!