Újabb koronavírusokat izoláltak a Nemzeti Népegészségügyi Központ laboratóriumában, ez alapján úgy tűnik, hogy több helyről érkezhetett a kórokozó Magyarországra
– mondta Kis Zoltán, a központ laborvezetője hétfő reggel a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában.
A laborvezető elmondta, a vakcina hatásossága szempontjából fontos, hogy megállapítsák, hányféle alpopulációja van jelen Magyarországon a vírusnak.
Hozzátette, akár egy fertőzött szervezeten belül is többféle vírus fordulhat elő.
A laborban elkezdődtek azok a kísérletek, amelyekkel egy vakcina hatásosságát ellenőrizni lehet.
Kis Zoltán hangsúlyozta, egyelőre nincs olyan bizonyíték, hogy bármilyen gyógyszer hatásos lehet a koronavírus ellen, ezért óvatosan kell kezelni az ezzel kapcsolatos híreket.
Sok szakértő dolgozik azon, hogy felmérjék, miként is fejlődik az új koronavírus (SARS-CoV-2), ez ugyanis hozzájárulhat annak megértéséhez, hogy milyen funkciókat látnak el egyes génjei.
Az efféle vizsgálatok abban is segíthetnek, hogy jobban követni tudják a kórokozó globális terjedését, és hatékonyabb vakcinát fejlesszenek ki.
Niema Moshiri, a San Diego-i Kaliforniai Egyetem bioinformatikusa a The Conversationön mutatta be, hogy kollégáival hogyan elemzik a SARS-CoV-2 evolúcióját.
A szakértő szerint az eddigi adatok azt mutatják, hogy a koronavírus a szezonális influenzához képest jóval lassabban mutálódik, ami hozzájárulhat a hatékony védőoltás létrehozásához.
Mivel az influenza rendkívül gyorsan változik, képes ellenállóvá válni a korábbi vakcinákkal szemben. Moshiri szerint biztató, hogy az új koronavírus mutációi lassabbak lehetnek.
OSZD MEG másokkal is!