A mai napig megközelítőleg 300 mutációját fedezték fel a koronavírusnak, azonban ezek egyike a tüskefehérjén változott, az új adatok szerint szinte mindenki ezzel a típussal fertőződik meg.
A SciTech Daily folyóiratban megjelent legfrissebb houstoni kutatás szerint a véletlenszerű genetikai változások és az immunrendszer válasza miatt jött létre a D614G kódnevű koronavírus mutáció.
A tüskefehérjéken található változások azok, melyek megnyitják az utat szervezetünkbe az új variánsnak.
Összesen 5000 houstoni beteget vizsgáltak, melynek eredménye az lett, hogy: amíg az első hullám esetén a betegek 71 százaléka fertőződött meg a vírus ezen fajtájával, addig mostanra ez az arány 99,9 százalékra növekedett. Annak ellenére, hogy a kutatás Amerikában készült, nem sok differenciát mutat a világszerte aktuális adatokhoz képest.
Júliusban 28 000, a világ minden tájáról vett mintákat vizsgáltak a szakértők, ott bebizonyosodott, hogy egy hónap alatt vált a legjellemzőbbé az új variáció előfordulása, tehát a D614G egyértelműen legyőzte a többi mutációt.
Egy másik brit kutatás mindezt megerősítette, ugyanis a 25 000 mintát vizsgáló szakemberek megállapították, hogy a D614G mutáció könnyebben hoz létre gócpontokat mert gyorsabban terjed a többi variánsnál.
OSZD MEG másokkal is!