Felvételt is készítettek róla.
Rekordideje történik egy fekete lyuk „ebédje”, ugyanis közel egy évtizede kebelez be folyamatosan egy nagyobb csillagot.
A csillag haláláról látványos felvételeket, és szimulációkat is készítettek, és egy nagyon gyönyörű illusztrációt is.
A fekete lyuk, melyet „ebéden kaptak” 1,8 milliárd fényévnyire van, vagyis olyan távolságban, amit talán sohasem fogunk tudni elérni.
New Hampshire-i Egyetem kutatója elmondta, az 1990-es években kezdték megfigyelni a fekete lyukak ilyen folyamatait. Ezeknek a folyamatoknak a során más csillagokat szívnak magukba, eltorzítva maguk körül a teret, a fényt, és az időt.
A szóban forgó fekete lyuk 11 éve eszi a csillagot, ez az eddig megfigyelt leghosszabb ilyen jelenség, amely egyébként jelenleg is tart.
Hatalmas, röntgensugaras teleszkópok adatait is felhasználták a kutatások során. Amikor egy csillagot elnyel egy nagyobb méretű fekete lyuk, akkor hatalmas villanások keletkeznek, melyeket csak ilyen röntgenes felvételeken lehet látni.
Ezeket sikerült a csillagászoknak érzékelni, és megfigyelni az évtizedeken át.
Egyértelműen egy csillag nagyon hosszú, és nagyon lassú haláltusájának vagyunk szemtanúi – nyilatkozta az egyik kutató, aki részt vett a csillagról készített felvételek készítésében.
Hogy miért tart ilyen hosszú ideig a folyamat, azt senki sem tudja, de az már sejthető, hogy a következő években is tovább fog folytatódni.
Sőt, egyes kalkulációk, és egy számítógépes modell alapján a kutatók kijelentették, hogy a következő évtizedekben is zajlani fog a feketelyuk önkéntelen zabálása.
Az elmúlt években egyre több feketelyukat figyeltek meg, és léteznek teóriák, melyek szerint a Tejútrendszerünk közepén is egyetlen hatalmas, gigantikus méretű feketelyuk található.
Eszerint ez a feketelyuk folyamatosan „eszi” a mi rendszerünket, és a hozzánk hasonló szomszédos rendszereket.
Ha ez valóban így van, akkor egyszer, egy nagyon távoli jövőben az összes csillaganyagot és bolygók, köztük a miénket is önmagába szívja majd, és minden megszűnik létezni nem csak a Tejútrendszeren belül, hanem a tejútrendszeren kívül is.
Végső soron a feketelyukak konkrét szerepe még ma sem teljesen ismert, és nagyon heves viták vannak arról, hogy pontosan mi is lehet a másik oldalon.
Vagyis mi történik az anyaggal, amit magukba szívnak. Egyesek szerint egy másik dimenzióba kerülnek, míg mások úgy sejtik, hogy kiesnek a téridőből, és megfagynak egy téren kívüli „térben”.
A legközkedveltebb elmélet szerint azonban a feketelyukak egy másik univerzumba vezetnek, és a másik oldalon egy hatalmas és folyamatosnak tűnő ősrobbanásban végződnek.