Ha bebizonyosodik az eredete, akkor bizonyított lehet az élet a Marson!
A Curiosity Mars rover a NASA egyik valaha volt legsikeresebb roverje. Már nagyon régóta üzemel, és rengeteg felfedezés és kutatási anyag fűződik a nevéhez, és több ezer elkészített marsi felvétel.
Most azonban úgy tűnik, hogy a marsi élet tényleges felfedezése is a nevéhez fog kapcsolódni.
Legalábbis ha bebizonyosodik, hogy valóban azt látják-e a rover külső borítását, amit sejteni vélnek sokan…
A Marson eltöltött 2718. és 2813. napon két felvételt készített a rover saját magáról.
Ezeken jól látszik a változás. A NASA apró kis eszközének felületén, több helyen baktériumok okozta gombásodás ment végbe.
Mindez egy IDEGEN és ÉLETTELEN bolygón.
Ez alapjaiban megdöbbentő, és bizonyíthatja nem csak a marsi életet, hanem egyben azt is, hogy az élet a Földön kívül is bárhol létrejöhet, méghozzá sokkal könnyebben, mint eddig gondolták.
Több hasonló kép is készült már a rover felületéről, sőt, nemrégiben a kerekeken vettek észre a tudósok olyan kopárokat, melyek biológiai eredetű korrózió nyomai lehetnek.
Ezeken a képeket a rovernek a kerekei látható, ahogyan egy szelfit lőtt magáról. Jól látszódnak a kerekeken látható nagyon erős, és látványos sérülések. A NASA azt nyilatkozta, hogy a sérülések durvasága ellenére ezek nem veszélyeztetik a további missziókat, és a rover még sokáig működőképes lehet.
Ha jobban megvizsgáljuk a képeken látható sérüléseket és a kerekek felületének korrózióját, akkor nagyon hasonló mintázatokat láthatunk a Földön is megtalálható vasevő baktériumokkal, gombákkal összevetve.
Különösen érdekes az, hogy a kénredukáló baktériumok is hasonló „sérüléseket” tudnak előidézni.
Valami egyértelműen megfelelő közeget biztosít a gombáknak, mikroorganizmusoknak a Marson. Ez pedig alapjaiban vethet fényt egy esetleges marsi élet lehetőségére is.
Gombásodást nem először figyeltek meg. Korábban az űrállomások falain is megdöbbentő módon elkezdtek elszaporodni a gombák, sőt, egyes jelentések szerint a Nemzetközi Űrállomás külső felületén is jelen vannak.
Ez pedig bebizonyította, hogy az élet a Földön kívül, oxigénhiányos jéghideg – mondhatni mostoha – körülmények között is képes terjedni.
OSZD MEG másokkal is!