Semmi sem az, aminek látszik? Egy megdöbbentő kutatás részletei…
A kávéról az a kép él a köztudatban, hogy nem csak egészséges rendszeresen fogyasztva, de nagymértékben képes fokozni az ébrenlétet, is a teljesítményt is.
Azonban mindez most teljesen megváltozhat. Bizonyára te is azok közé tartozol, akik reggel megisznak egy kávét, hogy egyáltalán ki tudják nyitni a szemüket, és tudják folytatni a napi rutint.
Egyeseknek pedig még napközben is szükségük van egy-két kávé adagra.
Azonban egy japán kutatás szerint a kávé egyáltalán nem mindig jár kedvező hatással. Sőt, ellentmondásos módon nagyon sok esetben nem éberség, hanem álmosság tör rá szervezetünkre.
Ha te is jártál már úgy, hogy egy nagy pohár kávé megivása után hirtelen elálmosodtál, akkor hasonló hatását tapasztalhattad, mint amit megfigyeltek a japán táplálkozáskutatók.
Natsuko Kasai egy külön könyvben is megemlíti a furcsa jelenséget.
Arra világít rá, hogy az édes dolgok kifejezetten károsak lehetnek a szervezetre nézve az éberség tekintetében.
A kávéivás tehát nem kívánt mellékhatással jár, és korántsem váltja ki az annyira áhított felébredést, felfrissülést.
A cukorsokkhoz hasonló jelenség megbénítja a szervezetünket, ezért lehetünk átmenetileg álmosabbak, mint máskor.
És ez még nem minden. Azt is megfigyelték a japán kutatásban, hogy a fekete kávék erős vízhajtó hatással rendelkeztek. Jóval erősebbel, mint azt eddig gondolták.
Ezáltal egyre inkább dehidratált állapotba kerülünk, az oxigén annál lassan lassabban áramlik a vénánkban. Ettől pedig egyszerűen elálmosodunk. Persze ettől még nagyon fontos a kávé, és egyfajta stimuláns is, amit nap mint nap használnak.
Nem véletlen a világ második legnépszerűbb itala a víz után.
A kutatók nem vonják kétségbe, hogy van stimuláló hatása. Ráadásul jelentős. De ha valaki többet iszik a kelleténél, az éppen az ellenkező hatást érheti el.
OSZD MEG másokkal is!