Egy új kutatás szerint az univerzum csillagai olyan gyors ütemben pusztulnak, hogy egy napon nem marad majd egyetlen csillag sem, ez jelentheti az általunk ismert univerzum végét.
[dropcap]D[/dropcap]e hogy miről is van szó, és mire alapozzák ezt a tudósok a legfrissebb mérések alapján? Arra, hogy a csillagok fénye lassan, de biztosan gyengül. Adatok elemzése ugyanis arra mutatott rá, hogy a legtöbb csillag fénye már nem olyan fényes mint amilyen 2 milliárd évvel ezelőtt volt.
Ez arra enged következtetni, hogy a világegyetem csillagainak nagy része haldoklik, és csak jóval kevesebb csillag születik, pótolni a keletkezett „űrt”. Ez egyfajta kozmikus kihalás. Az univerzum szép lassan egyre sötétebb lesz, mígnem a végén az utolsó fény is kihuny. A kutatók szerint a vég elkerülhetetlen, és a forgatókönyv is egészen biztos. Persze aggódnunk nem kell, mert az univerzum végéhez több száz milliárd év kell majd. Egyre hidegebb lesz, egyre sötétebb, mígnem az univerzumunk visszaáll abba az állapotba, ahogyan megszületett.ú
Ez az elmélet azt feltételezi, hogy a világegyetem örök, állandóan megszületik és meghal, végtelen ciklusban. A jelenlegi – amiben élünk – vajon hányadik ciklusa lehet? És mikor kezdődött? Mert ha valaminek van vége, kezdete is kell hogy legyen…