Ősi, szanszkrit iratok, védikus dokumentumok szerint az emberi test akár 500 évig is képes lenne létezni. A mai napig rejtély, miért halunk meg ilyen hamar. Mi a nyitja az örök fiatalságnak?
Ősi legendák, több ezer éves mendemondák is beszámoltak már olyan alakokról, akik különleges képességekkel rendelkeztek, és sokáig képesek voltak élni.
A Biblia is beszámol több olyan személyről, akik több száz éven át élhettek itt a Földön.
A Sumer agyagtáblák pedig olyan égből érkezett óriásokról írnak, akik hosszú, több emberöltőt átölelő életciklussal rendelkeztek.
Azt azonban a tudomány még ma sem érti, hogy ma miért él az ember a legjobb esetben is csak 100 évig.
Hiszen biológiailag a legtöbb biológus, antropológus szakértő szerint az emberi test képes lenne 500 évig is élni.
Itt jön be egy új elmélet, mely szerint ahogyan nő az emberi populáció a Földön, úgy csökken az átlagéletkor. Bár az ipari forradalom után nagymértékben javultak az életkörülmények, csak időlegesen növekedett meg az átlagéletkor.
Persze ebben számos dolog szerepet játszhat.
A lényeg az, hogy ha nem számítjuk a körülményeket, azaz az ember számára minden kedvező, akkor ha a történelmet nézzük és az evolúciót, azt fogjuk találni, hogy az emberiség egyre rövidebb élettartamra van beütemezve.
Dédnagymamáink még vígan megérték a 100 évet. Napjaink modern embere pedig 50 évesen már rákban hal meg.
Vagyis egy bizarr elmélet szerint az anyatermészet az oka annak, hogy az ember ma már nem él 500 évig.
Az emberi populáció növekedését ugyanis az emberi egyedek élettartamának rövidítésével kompenzálja.
Így maradhat fenn a tökéletes egyensúly.
A természet egyensúlya, mely biztosítja a bolygó túlélését. Ezért van az, hogy a több ezer éves védikus iratok ég megemlékeznek több száz évet élt emberekről, és ezért van az, hogy ma már a 80 éves megért életkor is jónak számít.
Persze a modern tudomány segítségével az ember megpróbál a természet törvényei ellen küzdeni.
Különféle életmeghosszabbító eljárásokat fejlesztünk ki, és kétségbeesetten próbálunk rájönni az örök élet nyitjára.
Csak éppen azzal nem számolunk, hogy ezzel úgy megbabráljuk majd Isten munkáját és a természetet, hogy ez az egész a visszájára fog sülni.
Ez pedig azt jelenti, hogy az emberiség a nagyravágyásában szép lassan ki fogja pusztítani önmagát az ilyen-olyan genetikai módosítási kísérletekkel és a klónozással. Sokan a nanotechnológiára is azt mondják, hogy könnyen az emberiség vesztét okozhatja majd.
Bárhogyan is, nem véletlen, hogy ekkora az ember élettartama, amekkora. A természetnek próbálunk így ellent mondani, amit pedig lehet, hogy nem is kellene firtatni – állítják egyes evolúciót és a genetikát tanulmányozó kutatók.
OSZD MEG másokkal is!