Az emberiség mióta jelen van a bolygón, akarva-akaratlanul, de óriási pusztítást okozott a bolygón. 10 szívszorító kép a mérhetetlen ember okozta kárról a világban.
Az emberi önzés határtalan. Óriási léptékben pazaroljuk a fosszilis energiahordozókat, az élelmiszert és a vizet. Mindeközben a Földön élő állatok élővilágát pusztítjuk, naponta több száz négyzetkilométernyi erdőt írtunk ki.
Damilba gabalyodott fóka. Az ilyen esetek mára már mindennaposak, és az állatok nagy része el is pusztul, mivel nem tujd kiszabadulni a damil szorításából, mely idővel lényegében megfojtja őket.
Daganatos tengeri teknős. Korábbi cikkünkben is beszámoltunk már róla, hogy a tengeri állatok egyre nagyobb része lesz daganatos a klímaváltozásnak, és az emberi szennyezésnek „köszönhetően”.
Orángutánok százait irották már ki az emberek az őserdők égetésekor. A legtöbb ártatlan állat egyszerűen benn égett a
saját otthonában – az erdőben. A szerencsésebbek súlyos sérülésekkel megússzák, de ez ritka.
Éhező jegesmedve. Afrika-szerte és az Antarktiszon is akadnak olyan vidékek, ahol a különféle medve populációk már csont és bőr formában léteznek csak, mert nincs mit enniük. Ugyanígy Európában is kezdenek bizonyos növény és állatfajok a kihalás szélére sodródni.
Árván maradt, hajlék nélküli koala. Egyre gyakoribb jelenség, hogy a mértéktelen erdőirtás kiszorítja őket lakhelyeikről. Ők kinek ártottak?
Akár hisszük akár nem, a képen nem vér látunk. A víz azért ilyen színű, mert egy rendkívül mérgező kémiai anyaggal van szennyezve. A vízszennyezés egyre nagyobb léptékű, és ha nem teszünk valamit, könnyen megcsappanhat az emberiség számára rendelkezésre álló egészséges ivóvízkészlet.
Kínában rengetegen halnak meg évente a szmogban és a szmog által okozott erős légszennyezésben. Egyes helyeken már tiszta levegőt kell árulni az embereknek, annyira súlyos a helyzet. A kínai nagyvárosokban fulladoznak az emberek. Megkezdődött a lassú haldoklás folyamata.
Szeméttel borított kikötő. A tengerekbe, óceánokba jutó szemét mennyiségét évente több tízezer tonnára becsülik. Vannak helyek, ahol már szemétből álló szigetecskék jöttek létre a vízfelszínen.
Olajba ragadt madár, mely később bele is fulladt a mocsokba. Az olajszennyezés az egyik legsúlyosabb szennyezés, ami ma az óceánokat, tengereket éri. A vízi madarak életét is komolyan veszélyezteti.
Minden évben vérben úszik a tenger a Feröer-szigeteknél a lemészárolt bálnatetemekmiatt. A bálnavadászat minden évben megrendezésre kerül, amit a helyiek „Grindadrap”-nak neveznek. A hosszúszárnyú-gömbölyűfejű bálnákat nem kereskedelmi céllal vadásszák le, mivel a bálnahússal nem lehet kereskedni, a helyi közösség tagjai egymás közt osztják szét a szétdarabolt bálnákat. A vadászok egy öbölbe terelik a bálnákat, aztán felvágják őket a gerincüknél, hogy kivérezzenek emiatt lassú halált halnak.