Szenzációs esemény lesz, mondhatni űrtörténelmi pillanat.
Két héten belül történelmi űreseménynek lehetünk mindannyian szemtanúi. Ugyanis egy piramis és egy hatalmas fényjelenség lesz látható az égen, mely a negyedik legfényesebb objektum lesz az égen.
Ez nem más lesz, mint egy orosz műhold, mely szokatlan módon az egyiptomi piramisokhoz hasonló alakzattal rendelkezik majd. A neve utal egyben funkciójára is: Majak, azaz jelzőfény.
Az alig cipónagyságú eszköz hihetetlenül erős fénykibocsátására lesz képes, és fontos szerepe lesz.
A műholdat július 14-én bocsájtják fel egy Szojuz 2.1v hordozórakétával a kazahsztáni bajkonuri űrrepülőtérről. A projektet a Moszkvai Állami Műszaki Egyetem vezeti, és gondoskodik az anyagiakról.
Az eszköznek speciális feladata lesz, mert nem Föld körüli pályán fog keringeni, hanem egy úgynevezett napszinkron pályán, 600 kilométerrel a felszín felett az űrben.
A szerkezet 16 négyzetméter felületű, az emberi hajszálnál 20-szor vékonyabb, fényvisszaverő polimerből készült különleges vitorlákkal fog rendelkezni.
A Majak éveken át a Föld körül keringene, kibontott vitorláival, mint egy hatalmas piramis, és különféle tudományos vizsgálatokat végezne majd.
Ám legfőbb szerepe egyfajta technológiai demonstráció, melynek keretében a mérnökök ki akarják próbálni, hogy lehet lefékezni egy műoldat, majd letéríteni egy adott pályáról.
A Majak hihetetlenül fényes lesz, egyes nem hivatalos becslések szerint a Vénusznál is fényesebben fog ragyogni, mások szerint is minimum a negyedik legfényesebb objektum lesz az égen, ami Földi távcsövekkel kiszúrható lesz.
OSZD MEG másokkal is!