A hirtelen népességrobbanás borzalmas jövőbeni következményeket hozhat – állítják a jövőkutatók.
Vészjósló kilátásokkal nézhet szembe az emberiség szűk három évtizeden belül. Arról van szó ugyanis, hogy 2050-re a legtöbb számítás szerint – a jövőkutatók nagyjából egybehangzó véleménye alapján – elfogyhat az élelem a Földön.
Ezt úgy kell értelmezni, hogy a Föld lakosságra olyan mértékben megnő, hogy a globális mezőgazdaság és az élelmiszeripar már nem fogja tudni felvenni az igényekkel a versenyt, és össze fog omlani.
Ehhez az összeomláshoz hozzájárul még a globális klímaváltozás által terméketlenné, vagy megművelhetetlenné váló területek drasztikus növekedése is.
Vagyis az élelmiszeripar termelékenysége nagyságrendekkel fog csökkenni, míg a bolygó lakossága jelentősen megnő.
Ez a folyamat akkora szakadékot eredményez majd a kereslet, azaz a szükséglet és a termelékenység között, hogy behozhatatlanná válik: így 2050-re egy globális éhínség és élelmiszerválság lesz kibontakozóban.
A szakértők egybehangzóan azt mondják, hogy a népességkutatási adatok alapján a Földön élő emberi populáció mértéke el fogja érni a 9 milliárdot is.
Az már más kérdés, hogy a legtöbb számítás szerint a Föld körülbelül 500 millió, és 1 milliárd embernek megfelelő lakosság számára tudna optimális életet biztosítani. Talán nem véletlen, hogy a Georgia-emlékművön is hasonló számok szerepelnek.
Elemzők elmondták, hogy a mezőgazdaság az adatok alapján már az 1990-es évektől kezdve nem tud normálisan lépést tartani a fogyasztással. Ez 2030-ra olyan mértéket fog ölteni, hogy a legtöbb alapvető élelmiszer ára meg fog jelentősen ugrani.
A kenyér, a húsok, és a víz is megfizethetetlen lesz. Egyes termékek ára akár 180%-kal is meg fog emelkedni, ami a csőd szélére sodorja majd a legtöbb országot.
A globális pénzügyi rendszer is össze fog omlani, és a fogyasztás a jelenleginél 70%-kal nagyobb igényű lesz, ami éhezésekhez, és nyomorhoz fog vezetni.
Ezért kezdtek el egyes szakemberek sürgősen megoldásokat javasolni. Ha ugyanis el szeretnénk kerülni ezt az egészet, komolyan át kell alakítanunk a mezőgazdaságot, és minden infrastrukturális rendszerünket.
Ugyanis fennáll a veszélye annak, hogy az emberiség nagy részének kihalása le fog zajlani a 2050-es éveket követően, méghozzá éhhalál által.
Új technológiákat kell kifejlesztenünk, a változó klímához alkalmazkodó mezőgazdaságban kell gondolkodnunk, és genetikai úton növelni a termelékenységet, valamint új talajoltási eljárásokkal kísérletezni.
Csak így lehet esélyünk, hogy túléljük a következő évszázadot a kutatók szerint.
OSZD MEG másokkal is!