Napjainkra a szélturbinák szinte egybeforrtak az újrahasznosítható zöldenergiával. Azonban ez nem jelenti azt, hogy veszélytelenek. Minden évben legalább 120 szélturbina áll le, robban fel, vagy hullik darabjaira, mintegy járulékos veszteségként. Összeszedtünk 5 nagyon durva, és igen látványos szélturbina katasztrófát az elmúlt évekből.
A szélturbinák egyet jelentenek a zöldenergiával, és a sokkal teljesebb, természetesebb, és tisztább világgal. Mindenki hasonló gondolatokkal, frázisokkal azonosítja őket, holott ezek a gépek is csak fémből, és mérgező alkatrészekből, drótokból állnak.
Az 1980-as évektől kezdődően rengeteg fejlődésen mentek keresztül. Nem csak nagyobbak, és kevésbé szennyezőek lettek, de sokkal több energiát is képesek termelni.
A modern szélturbinák már kellően csendesek. Az elfogadott távolság a lakóterületekhez viszonyítva több mint 150-200 méter, de ha a látványt is figyelembe vesszük nem csúnyábbak a villanyoszlopoknál.
Sőt, ami azt illeti, sokak szerint kifejezetten mutatósak tudnak lenni. Azonban ezek is csak gépek, melyek rengeteg karbantartást igényelnek, és időnként még így is bekövetkezik egy-egy komolyabb meghibásodás, mely katasztrófába torkollik.
Összeszedtünk 5 olyan esetet az elmúlt évekből, amikor látványosan hibásodtak meg ezek a szélturbinák.
Volt olyan, amelyik szimplán kigyulladt, és felrobbant, míg olyan is akadt, amelyik a hatalmas szél miatt darabokra szakadt.
Azonban a legjelképesebb az a baleset volt, amikor egy repülő madarat kaszált le, aminek érdekes szimbolikája volt.
A videó megnézése után nem biztos, hogy valaha szélturbina közelében akarsz lakni majd.