A Földhöz hasonló méretű, 369 nap alatt kerüli meg a csillagát. Tudósok bukkantak rá a Föld ikertestvérére, amin fejlett civilizáció is lehet?
A Kepler-űrteleszkóp segítségével olyan felfedezést tettek, ami komoly előrelépés lehet a csillagászatban, és az élet utáni hajszában.
A kaliforniai SETI munkatársai által vezetett vizsgálatok 20 új, Földhöz hasonló bolygót fedeztek fel!
Ezek körülbelül olyan messze keringenek napszerű csillaguktól, mint a Föld a Naptól.
Ezek között akadtak rá az egyik olyan bolygóra, mely a Föld ikertestvére is lehetne. Számtalan tulajdonságában egyezik ugyanis a bolygónkkal.
Nem csak a mérete hasonló, de a napjától való távolsága is, és a pályája.
Az előzetes kalkulációk szerint 395 nap alatt kerüli meg a csillagát.
Sokak szerint az sem kizárt, hogy akár élet is lehet rajta, vagy ha kedvezőek a körülmények, akár egy fejlett civilizáció is.
Elvégre minden adott, hogy talán kialakuljon rajta valamiféle fenntartható ökoszisztéma – állítják a csillagászok és asztrobiológusok.
A Kepler 2013-ig tartó elemzése alatt csupán egyszer vagy kétszer látta elhaladni a most azonosított 20 exobolygót, köztük a szóban forgó Föld-ikert.
A jövőben az elkövetkező 5 év óriási felfedezéseket tartogathat.
A előrejelzések szerint ugyanis a tudomány és a technológia olyan ütemben fejlődik, hogy képesek leszünk sok-sok fényévre lévő bolygók légkörét részletesen megfigyelni, és vizsgálni.
Ez pedig végső választ adhat rá, hogy van-e élet ezen exobolygókon.
OSZD MEG másokkal is!