Az előző emberiség nyoma, vagy az ősi idegen űrhajósok bizonyítéka? A rejtélyes űrhajó faragás az egész világot lázban tartja.
Jól nézzétek meg a lenti képet.
Ez egy olyan korábban a földből kifordított lelet, melyet eredetileg Peru környékén találtak, és minimum több ezer éves a kormeghatározás alapján.
Amit ábrázol, az pedig a már sokat látott régészeket is meglepte.
Adódik a kérdés: pontosan mit ábrázolhat? Egy űrhajót, ahogyan azt egyre többe mondják, vagy ahogyan a mainstream régészet tábora érvel, „csak véletlen egybeesés”?
Talán az ősi idők ember tisztában volt a repülés fogalmával, mert hatalmas hajtóművekkel rendelkező gépeket látott a levegőbe emelkedni, lényekkel a fedélzetükön.
Egyesek szerint maga a repülés utáni folyamatos vágy is innen ered az emberiség történelmében.
Indiában találtak olyan ősi „műszaki” leírásokat, melyek egy égbe emelkedő „otthonról” írnak, vagyis egy olyan szerkezetről, mely fel tudott emelkedni a talajtól.
Ahogyan Pakal maja király sírjában is találtak egy olyan hatalmas kőtáblát, amin egy űrhajós látható utazás közben.
A Toprakkale ősi űrsiklóként definiált szerkezetről rengeteg minden fennmaradt más kultúrákban is, de ez a földből előkerült faragás az első konkrét bizonyíték a létére.
A szóba forgó tárgy 2.500 éves az előzetes kormeghatározás alapján, és 25 év után került elő az Isztambuli Múzeum egyik raktárából, korábban pedig egy ismeretlen gyűjtő tulajdonát képezte.
A múzeum archeológusai szerint a lelet hiteles, tényleg az adott korból származik, és nem hamisítvány.
Ha alaposan megnézzük, összesen négy hajtóművel van ábrázolva az űrhajó a faragás formájában. Középen a belsejében pedig egy kozmonauta ül.
A leleten később sérülés keletkezett, ami miatta fej része eltűnt, de a rekonstrukciók alapján ez az alak a mai űrhajósokhoz hasonló sisakot viselt.
Sokak szerint ez egy ősi űrsikló pontos mása, faragásba „öntve”, ahogyan az akkori kor embere látta, amikor a Földet égi utazók látogatták meg.
Mások szerint egy időutazás bizonyítéka lehet: egy ismeretlen korból származó, nem a mi viágunkba illő lelet.
Akárhogy is: a tudomány és a történelem ma sem tud dűlőre jutni felette…