Olyan olcsón, 3D nyomtatással előállítható szemüveg prototípusát fejlesztették ki magyar egyetemisták 24 óra alatt, ami nemcsak a jelen körülmények között teheti biztonságosabbá az ápolók munkáját.
Az EIT Health Innostarts különdíjjal jutalmazta azt a magyar egyetemisták által kifejlesztett szenzorokkal ellátott szemüveget, amely piacra kerülése esetén komoly könnyebbséget jelentene, nem mellesleg időt, energiát és rengeteg védőeszközt spórolhatna meg a magyar egészségügynek
– írta a hvg.hu.
A múlt hét végén megrendezett Hack the Crisis elnevezésű hackathon magyar eseményén több mint 800-an vettek részt, és rengeteg jó ötlet született az egészségügy leterheltségének csökkentése érdekében.
A Team Discover hat tagja – akik között van mérnökinformatikus, mechatronikus, biomérnök, villamosmérnök, UX-es/videós és 3D nyomtatás specialista is – által kitalált szemüvegkeret lényegében abban segíti az ápolókat, hogy biztonságosabb, és ennek ellenére pontosabb legyen a betegek rendszeres megfigyelése.
Ehhez ugyanis elegendő lenne, ha a beteg felvenné a készüléket, ami automatikusan megméri a többi között a hőmérsékletet, az oxigénszaturációt és a légzésfrekvenciát is.
Így az ápolónak nem is kell a beteg közelébe mennie, az adatok azonnal bekerülnek az online rendszerbe, így az adminisztrációra fordított idő is megspórolható.
OSZD MEG másokkal is!