A NASA újabb bejelentését követően jelenleg hivatalosan 3200 olyan bolygóról tudunk, melyek egy része potenciálisan lakható lehet, és kialakulhatott rajtuk az élet.
A NASA Kepler Programja keretében exobolygók és más planéták után kutat a naprendszeren kívül. A Kepler Űrtávcsövet használó kutatás sorozat nemrég kezdődött, de máris szenzációs eredményeket tudtak felmutatni.
Közel 1284 olyan bolygót fedeztek föl, melyek más csillagok körül keringenek.
Extraszoláris bolygóknak, vagy röviden exobolygóknak nevezzük azokat a bolygókat, amelyek naprendszerünkön kívül, vagyis idegen csillagok körül keringenek.
Ezen exobolygók egy része megfelelő távolságban kering saját napja körül, vagyis a lakható zónán belül helyezkedik el, és kialakulhatott rajta az élet.
Ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy az exobolygók jóval gyakoribban a galaxisban, mint azt korábban hittük, Így, ha ezeknek egy kis része is potenciálisan lakható, akkor lényegében hemzsegnie kell az élettől a galaxisnak.
Új exobolygók felfedezésének üteme.
Feltehetőleg azért nem láttunk még kis zöld emberkéket, mert mi vagyunk az első civilizáció, mely eljutott erre a szerveződési szintre, és/vagy a többi civilizáció rendkívül messze van tőlünk, észlelési határainkon túl.
Ez feloldaná a hírhedt Fermi-paradoxont is, mely lényege az, hogy már találkoznunk kellett volna idegen életformákkal.
A NASA az elmúlt időszakban és években nagyon elkezdte kutatni az élet lehetséges formáit a naprendszeren belül, és kívül. Egyesek szerit nem véletlenül, és már most rendelkeznek olyan információkkal, melyeket nem tártak a nyilvánosság elé. Itt egy lista egy korábbi cikkünkből, hogy melyek azok a helyek, ahol az elkövetkező 20 évben van esélyünk megtalálni a földönkívüli életet.