Egy új kutatás hátborzongató képet fest az egészről. lehet, hogy az orvostudomány korábban óriásit tévedett, emiatt rengeteg embert veszélynek tett ki?
Megdöbbentő eredményekkel zárult egy kutatás: olyan dologra világítottak rá, ami komolyan felveti egyes gyógyszergyárak és az egészségügy felelősségét.
Arról van szó, hogy az embereket ok nélkül hatalmas kockázatnak tették ki, mely a rákos megbetegedésekkel kapcsolatos.
Egy bizonyos betegség kezelésére általánosan alkalmazott gyógyszerek egy csoportja jelentősen növelheti a gyomorrák kialakulásának kockázatát.
A tanulmány olyan kísérleteken alapul, amiket többször elvégeztek, így szinte biztos az eredmény, és nincs tévedés.
Ilyenek a protonpumpa-gátlók (PPI-k), amelyeket a gyomor savtermelésének elnyomására használnak.
Ezeket a reflux és a gyomorégés kezelésére használjak az emberek igen széles körben.
A kockázatok egy Helicobacter pylori nevű baktériumhoz kötődnek, amelyet a világ népességének több mint fele hordoz. Leggyakrabban ártalmatlan, de az emberek egy kis hányada esetében e baktérium fertőzöttsége kapcsolódhat a gyomorrák kialakulásához.
Korábbi kutatások azt mutatták, hogy a PPI-t szedő Helicobacter pylori fertőzésben szenvedő betegek nagyobb eséllyel rendelkeztek a gyomorrák előfutárának kialakulásában, az atrófiás gyomorhurutban.
A gyógyszer is a PPI-k nagyon fontosan a vezető orvosok szerint, de csakis ameddig feltétlenül szükséges.
A hosszabb távú szedése ugyanis azonnal megnöveli a rák kockázatát…
Riasztó kérdés, hogy a közeljövőben hány gyógyszerről és kezelésről derülhet ki, hogy talán többet árthat, mint használ.
OSZD MEG másokkal is!