A Keió Egyetem csillagászai szerint egy elképesztő tömegű anomália rejtőzhet a Tejútrendszerben. Most sikerült is bizonyítaniuk!
Egyelőre nem tudni túl sokat arról a nemrég felfedezett objektumról, csak azt, hogy nemrég fedezték fel, és egyelőre nem siekrült közvetlenül megfigyelni.
Az objektum a galaxis centrumának közelében fekszik, és megközelítőleg százezerszer nehezebb a Napnál.
A Tejútrendszer középpontjától 200 fényévre egy molekuláris gázfelhő található. Ez a gázfelhő azonban meglehetősen furcsán mozog. Ez pedig feltűnt az ezt vizsgáló csillagászoknak.
Elkezdték megfigyelni, majd elemezni ezt a mozgást, ebbőbl pedig arra jutottak, hogy -áa belsejében egy nagy tömegű objektum van, melyet CO–0.40–0.22*-nek neveztek el.
A csapat azt is felfedezte, hogy a gázfelhő sugárzása, bár jóval gyengébb, de hasonlít a galaxisunk centrumából származóra. A Tejút központjában egy szupermasszív fekete lyuk, a Napnál 4 milliószor nehezebb Sagittarius A* helyezkedik el.
A csapat már korábban is gyanakodott arra, hogy a felhőben egy fekete lyuk van, de most sikerült először kimutatniuk a pontszerű rádióforrást. A csillagközi szén-monoxid-felhő hideg sugárzását az Atacamai Nagyméretű Milliméteres/Szubmilliméteres Hálózatnak köszönhetően tudták elemezni.
Egy új fekete lyuk megtalálása mindig izgalmas, ez az objektum azonban különösen érdekes, ugyanis a szupermasszív fekete lyukak formálódásáról is árulkodik.
Egy elmélet szerint az Univerzum korai története során jóval gyakrabban alakultak ki fekete lyukak, ugyanis a csillagok nagyobbak voltak, és rövidebb ideig éltek.
Réegen a kezdetleges feketelyukak összeolvadtak, hatalmas anomáliákat, objektumokat létrehozva.
Ezek a nagyobb fekete lyukak aztán újabb objektumokkal találkoztak, végül pedig szupermasszív fekete lyukak születtek.
OSZD MEG másokkal is!