Egy ceglédi nyugalmazott rendőr a kétezer éves rejtély nyomába eredet. Azt állítja, megfejtette a piramisok titkát.
Lippai Vilmos korábban rendőr volt, majd nyugalmaztatta magát. Elmondása szerint mindig is értékelte Egyiptom, és a piramisok, mivel tele volt rejtélyekkel, és ma sem tudják megfejteni a tudósok, hogyan épülhettek és pontosan miért is jöttek létre.
Az egykori építőmesterek ugyanis nem avatták be az utókort a piramis építésének titkába.
Rengeteg régész, mérnök, tudós és építész eredt már a nyomába a titkos kódnak, hogy feltörje, de eddig senkinek sem sikerült.
Vilmos végül egy építkezésen jött rá, mi lehet a végső titok.
2013-ban történt, aztán be is avatta a közvéleményt. Az elméletében mind a mai napig hisz, és próbálja bizonyítani az igazát.
Éppen egy rámpán toltunk, húztunk, vontunk fel egy hatalmas vasbeton gerendát, amikor beugrott, hogy talán valami hasonló módon juthattak szintről szintre az ókori egyiptomiak – emlékezik vissza az „isteni szikrára” Vilmos. Elméletének nagyszerűsége annak egyszerűségében rejlik.
Úgy gondolja, hogy az ókori építők a lehető legegyszerűbb módszert használták; mintha csak egy normális épületen haladnának szintről szintre.
Éppen ez lehet annak is a magyarázata – folytatja –, hogy gyakorlatilag nem volt semmiféle titok. Ha valami különleges eljárást alkalmaztak volna, akkor azt nyilván feljegyzik, lerajzolják, megörökítik.
De semmi ilyen irat vagy falfestmény nem maradt fenn…
Lippai Vilmos szerint abban minden elmélet egységes, hogy mintegy negyven méter magasságig külső rámpát használtak.
Ebben a magasságban azonban már befejeződött a belső járatok, termek, lépcsők kialakítása, tehát amikor itt bezárult a piramis üreges része, akkor e szint felett már „csak” az egymás mellé csúsztatott hatalmas tömbök következtek.
Lippai úr számításai szerint még 140 méteres magasságban is 8,4×8,4 méter alapterületű sík felület állt az építők rendelkezésére, hogy ott – igaz, egyre szűkülő rámpán – az utolsó előtti szintet, majd arra a csúcsot felhelyezzék.
Ezt követően pedig visszafelé haladtak, szépen sorban minden szinten kitöltve az addig szabadon hagyott peremrészt, amelyet a megfelelő dőlésszögben lecsiszolt zárókövek töltöttek ki.
Ezzel a valóban pofonegyszerűnek tűnő módszerrel arra is volt módjuk, hogy ugyancsak fentről lefelé haladva „bevakolják”, majd hófehérre fessék a piramis külsejét.
– Legalább száz különféle elmélet látott már napvilágot, akadt, aki szerint a piramis belsejét vízzel árasztották el, és úgy juttatták fel a köveket, mások szerint hatalmas sárkányokkal emelték fel az építőelemeket. Biztos vagyok benne, hogy a piramisok a világ legtermészetesebb módján épültek fel.
Sokak szerint ez az elmélet valóban lehetséges, ugyanakkor még többen vannak, akik nem értenek egyet vele.
Te melyik táborba tartozol, és miért?
OSZD MEG másokkal is!