Ha ez igaz, az mindent megváltoztathat.
Ralph Milliken a Brown Egyetem egyik kutatója egy meglepő tanulmányt hozott nyilvánosságra a Holddal kapcsolatban. Ha igaza van, újra kell gondolnunk néhány dolgot, amit égi szomszédunkról tudunk…
Arról van szó ugyanis, hogy Ralph számításai szerint – melyet azóta sok más neves szakember is igazolt – a Hold köpenye hasonló vízkoncentrációt mutat, mint a földköpeny.
Vagyis nagy mennyiségű víz lehet a Holdon.
A Holdat korábban mindig is egy sivár és rendkívül száraz égitestnek tartották, de a jelek szerit ez egyáltalán nincs így.
A legtöbb tudós abból az elméletből indul ki, hogy a Hold a Földből szakadt ki egy Marshoz hasonló méretű égitesttel való ütközés során. Az ütközés forróságában a víz normális esetben megsemmisül.
Azonban már az Apollo-missziókból származót Holdkőzetek 2008-as vizsgálata is azt állapította meg, hogy víz lehet a felszín alatt. A kőzetmintákban ugyanis vulkanikus golyócska nyomok voltak, melyek egyértelműen bizonyítják ezt az elméletet.
Később beigazolódott, hogy ez ne egyedi eset, és mindegyik minta tartalmazta. Vagyis a Holdon nagy mennyiségű víz van jelen még napjainkban is.
Azt azonban egyelőre senki sem tudja, és a tudomány is rejtélyként kezeli, hogy honnan származhat a Hold vize.
Az ütközésben valahogyan mégsem semmisült volna meg? Vagy teljesen más forrásból származik?
Míg egyesek már a víz kivonásán gondolkodnak a holdi kőzetből, addig mások arra próbálnak megoldást találni, hogyan lehetne a Holdat terraformálni, hogy légköre legyen, és a felszínen is legyen újra folyékony víz.
Ez ugyanis hatalmas előrelépés lenne a jövő Hold-missziói kapcsán.
OSZD MEG másokkal is!