Nemrégiben az ENSZ Emberi Jogi Tanácsa számára készített egy igen átfogó jelentést, ami a szegénység és a klímaváltozás hatásait foglalta össze.
Mint kiderült, erősen bírálta a szervezetet, az összes országot és kormányt, de a civileket és a gazdasági szereplőket is. Úgy véli, a fenyegetés mértékéhez képest aránytalanok a katasztrófa elkerülése érdekében megtett lépések.
Szerinte nem csupán emberek százmillióinak élethez való joga, ivóvízhez, élelemhez, lakhatáshoz való hozzáférése sérülhet, hanem általában véve a demokrácia és a jogállam is.
„Nem biztos, hogy az emberi jogok túlélhetik ezt a felfordulást”
– mondta.
A szakember szerint a kép a következő lesz: aki megtehetik, elmenekülnek majd a kedvezőbb klímájú helyekre, a szegények viszont élhetetlenné váló otthonaikban ragadnak.
Ezek a változások pedig a társadalmi feszültségek, a nacionalizmus és a rasszizmus erősödéséhez vezethetnek.
Az egész bolygóra hatással lesz a tragédia, ami felénk tart
Alston korábban is említette már azt, hogy egy tragédia felé robogunk, és ezt a tragédiát egyetlen ország sem úszhatja meg, ha bekövetkezik.
A katasztrófasújtottra ugyanis globális káoszt fog okozni. Már most brutális mértékű a felmelegedés, amit idehaza az egyszerű átlagemberek is szó szerint elkezdett érezni a bőrén.
A melegedő klíma hatására elfogynak majd a vízkészletek, konfliktusok alakulnak ki, végső soron pedig háborúk. A globális hőmérséklete a bolygónknak pedig akár 2-3 Celsius fokkal is nőhet majd.
Ezzel kipusztulnak a Föld tüdejének számító őserdők – már ami megmaradt belőlük – valamint felforrnak az amúgy is egyre elsavasodó óceánok.
Amikor pedig végleg dominószerűen megborul az ökoszisztéma, akkor a folyamat végén még a legalapvetőbb, legegyszerűbb élőlények, a rovarok is elpusztulnak.
OSZD MEG másokkal is!