Megdöbbentő adatokat közöltek.
Kiszámolták, hogy mennyi ember halhat meg a XXI. században, és megdöbbentő adatok jöttek ki. Eszerint közel egymilliárd ember lelheti majd a halálát, ami a világtörténelem legnagyobb népességzuhanása lenne.
Azonban nem népirtásról van szó, és nem globális kataklizmáról, bár ilyen mértékű egyetlen forrásból táplálkozó haláleset szám meglehetősen drasztikusnak mondható, ami felér egy kataklizmával.
A megdöbbentő adat az Amerikai Rákellenes Társaság (American Cancer Society) által megjelentetett két kiadvány – a Cancer Atlas – Daganatos Betegségek Atlasza – és a Tobacco Atlas – Dohányzási Atlasz – változatában szerepel.
Hihetetlen mértékben szoktak rá a dohányzásra az emberek.
Jelenleg a statisztikák szerint közel 1,25, vagy akár 1,5 milliárd ember is dohányos lehet. Ez azt jelenti, hogy ennyien küzdenek különböző mértékű nikotin bajokkal és kisebb-nagyobb függéssel.
A passzív dohányosokra ugyanolyan káros a cigaretta, sőt, még károsabb is, az ő számuk gyakorlatilag 3-4 milliárdra is tehető.
Azonban a statisztikai tanulmányból kihámozott adatok egy nagyon érdekes összefüggésről is lerántják a leplet.
A nikotinnal kapcsolatos korai halálozás emelkedését a szakértők ugyanis nem a dohányzás egyre nagyobb népszerűségével magyarázzák, hanem bolygónk lakosságának növekvő létszámával, ami a szenvedélybetegek abszolút számának növekedését vonja maga után.
Az Egészségügyi Világszervezet számításai szerint a most megtett intézkedések már 2020-ban éreztetik hatásukat, amikorra évi 2 millióval csökkenthető a daganatos betegségek halálos áldozatainak száma, 2040-ben pedig akár évi 6,5 millióval kevesebb ember halálát okozzák a tumorok.
Az elkövetkező években a rákos megbetegedések száma bizonyos szempontból drasztikusan emelkedett, sokan ezt az egyre modernebb élettel hozták összefüggésben.
OSZD MEG másokkal is!