A NASA kutatói szerint potenciális veszélyforrások.
Az elmúlt években hihetetlenül sok aszteroida száguldott el a Föld mellett. Ezeknek a 90%-át utólag veszélyesnek minősítették, és legalább 100 ilyet regisztráltak.
Emellett fokozott üstökösaktivitást is megfigyeltek a csillagászok, ezért sokan aggódni kezdtek.
A NEOWISE a Föld körüli objektumokat figyeli folyamatosan, és a kutatási eredményei alapján egyértelműen kijelenthető, hogy eddig is csak a szerencsén múlt, hogy nem ütközött a Földdel egy olyan nagyobb objektum, mely globális katasztrófát okozott volna.
Nemrégiben arról is szóltak a hírek, hogy a Tauridák meteorrajban olyan aszteroidatöredékek rejtőzködhetnek, amelyek a Földbe csapódva hatalmas katasztrófákat okozhatnak.
A számítások szerint ezek 2022-ben, 2025-ben, és 2032-ben, valamint 2039-ben érhetik el a bolygónkat olyan kritikus közelségben, hogy összeütközzenek velünk.
Az az egészben a legriasztóbb, hogy sok aszteroidát utólag veszünk észre, és ez egy veszélyt jelentő égitestnél végzetes lehet.
Feltehetően még számos olyan aszteroida bujkálhat a meteorrajban, amelynek átmérője eléri a 300 métert.
A 25 méternél kisebb űrsziklák általában elégnek a Föld atmoszférájában, de a nagyobbak már elérhetik a felszínt, de ez az összetételtől, a sebességtől és a becsapódási szögtől is függ.
Szinte biztos tehát, hogy nem vennénk észre egy felénk száguldó aszteroidát, legalábbis a tudomány és a technológia azt nem teszi lehetővé, hogy nagy hatásfokkal vegyünk észre űrsziklákat.
Ez pedig azt jelenti, hogy csak a szerencsén fog múlni a jövőben is, hogy nem csapódik-e nekünk valami…
OSZD MEG másokkal is!