Megdöbbentően káros hatásaira derült fény a mobiltelefonoknak.
Áttörés! Évtizedekig titkolták, hogy a mobiltelefonok veszélyesek. Tagadták minden létező fórumon. Most sikerült tudományosan bizonyítani és ez még csak a kezdet.
Ha a belső szerveidre hat, szerinted az agyad biztonságban van? Leírtuk mit tegyél, hogy elkerüld a bajt!
Mielőtt bárki hitetlenkedni kezdene, a következő egy MTI-hír. Persze sehol sem lett címlap belőle és igyekeznek ezt is eltussolni, elhazudni a multik emberei, de nektek TUDNOTOK KELL ezt!
„Haifa, 2016. február 3., szerda (MTI) – A mobiltelefonok sugárzása károsíthatja a férfiak nemzőképességét aki naponta egy óránál többet beszél a készüléken, annál kétszeresére nőhet a spermaszám terméketlenséggel fenyegető csökkenésének a kockázata – állapították meg izraeli kutatók.
Az összefüggést a haifai Carmel egészségügyi központ és a haifai Műszaki Egyetem kutatói vizsgálták, eredményeiket a Reproductive BioMedicine online szaklapban tették közzé – adta hírül a The Times of Israel hírportál.
A nyugati országokban élő férfiak spermájának minősége folyamatosan romlik, jelenleg a becslések szerint a párok termékenységi gondjai negyven százalékban írhatók a rossz spermaminőség számlájára.
Az Ariel Zilberlicht vezette kutatócsoport a mobilhasználat és a spermaminőség közötti összefüggést vizsgálta. Eredményeik alapján azoknál, akik az ágyéktól fél méteren belül hordták telefonjukat, olyan szintre csökkenhetett a spermiumszám, ami már meddőséghez vezethet.
A telefonjukat egész nap a nadrágzsebükben hordó férfiak 47 százalékánál a spermiumok koncentrációja olyan alacsony volt, amilyen a férfi lakosságnak csak 11 százalékánál fordul elő.
Azok esetében, akik naponta több mint egy órát beszéltek a készüléken vagy akkor telefonáltak, amikor a mobil éppen töltőn volt, kétszeresére nőtt az alacsony spermiumszám kockázata – állapította meg a tanulmány.
„Az eredmények fényében azt javasoljuk,
– csökkentsék a hívások időtartamát,
– ne aludjanak a telefon közelében,
– kerüljék a beszélgetést az éppen töltődő készüléken,
– a töltés idejére kapcsolják inkább ki,
– amikor csak lehet, használják a fejhallgatót”
– mondta a kutatás vezetője egy tévéadásban.
A kutatók szerint nagyobb létszámú vizsgálatokra lenne szükség, hogy a mobiltelefonok sugárzása és a férfiak terméketlensége közötti összefüggést egyértelműen bizonyíthassák.”
Miért ISZONYATOSAN FONTOS ez a hír? Mert ha a zsebben hordott telefon hat a 15-40 centire lévő belső szervekre, akkor vajon HOGYAN HA AZ AGYRA beszéletés közben??? Persze a mobil-gyártók mindent cáfolnak…
További tippek (a fentiek mellett), hogy miként előzd meg a bajt, de legalábbis csökkentsd a kockázatát:
Ha lehet, vegyél alacsony sugárzású telefont
Ez a SAR-érték, amit előszeretettel felejtenek el feltüntetni vagy csak kisbetűbe írják. (A fajlagos elnyelési tényező, röviden SAR (Specific Absorption Rate), azt jelzi, hogy mennyi rádiófrekvenciás energiát nyel el mobiltelefon-használat közben.) Itt tudod ellenőrizni rengeteg mobil sugárzási értékeit. Minél kisebb, annál jobb!
Tartsd távol a testedtől tárcsázáskor
A SAR-érték másik „vicces” pontja, hogy változik a hívás közben (a maximumot adják meg a táblázatokban). A kapcsolat felépítésekor (amikor a telefonod azt írja „tárcsázás”, de még nem csöng ki) sokszoros terhelést ad a híváshoz képest. Ezért ha hívást indítasz, mindig várd meg az első kicsengést a telefonnal a kezedben!
Használj kihangosítót
Autóvezetés közben egyébként is kötelező, de otthon sem feltétlen muszáj a füleden tartott telefonnal beszélni. Tedd le magad elé és kapcsold be a kihangosítót. Így a telefon sugárzása teljesen veszélytelen lesz rád.
Használj headsetet
Szintén egy megoldás arra, hogy távol tartsd a testedtől magát a telefont. Annyival rosszabb, mint a kihangosító, hogy maga a kábel is vezető anyagból készült (értelemszerűen), így megoszlanak a vélemények, hogy mennyire hatásos.
Ne a zsebedben hordd!
Tedd a táskádba. Tedd ki az asztalra, amikor csak tudod. Minél kevesebbet van melletted, annál jobb!
Egy barátom, aki a telefon-iparban dolgozott, már tíz éve is figyelmeztetett, hogy ne hordjam a zsebemben a készüléket, mert bár az a HIVATALOS, hogy nem ártalmas, hatása lehet a termékenységre.
Forrás: Tudnodkell.info