Óriási mértékben megnőhet a klímaváltozás miatti menekültek száma a jövőben. Különféle kémiai intézetek, és nicosiai Cyprus Institute számításai szerint a Közel-Keleten és Észak-Afrikában annyira megnőhet a forróság, hogy alkalmatlanná válik az emberi életre, ezáltal gigantikus bevándorlási hullám érkezhet Kelet felől.
Komoly gondok
A globális felmelegedés komoly gondokat okozott az elmúlt években is, de még komolyabb problémákhoz vezethet az elkövetkező 5-10 évben.
Kutatók legújabb mérései szerint ugyanis lassan felforrnak a Föld óceánjai, és a bolygó forgási sebessége is egyre lassabb lesz, bár ez utóbbi veszély nem a mi életünkben fenyegeti majd az emberiséget, de egyértelműen a globális felmelegedéshez köthető.
Az egész világon egyre több állat hullik el az extrém meleg időjárás miatt.
Ha az emberiség továbbra is homokba fogja dugni a fejét, akkor visszafordíthatatlan katasztrófát fog okozni, és a Föld globális időjárása annyira szélsőséges lesz, hogy az élet lehetetlenné válik rajta.
Harc a felmelegedés ellen
A cél, hogy legalább két Celsius-fokkal csökkentsék a globális felmelegedést, nem elég ennek a forgatókönyvnek a megelőzéséhez. Pedig az ENSZ legutóbbi klímacsúcsán erről állapodtak meg a tagországok.
És itt azt is fontos megemlíteni, hogy a tagországok aligha fogják betartani a rájuk is vonatkozó megállapodást.
Korábban született egy olyan elméleti terv, mely ugyan megvalósítható lenne a jövőben, azonban a költsége nagyon magas lenne, így még kérdéses a megvalósulása. Eszerint egy óriási űrbéli ernyővel takarnák el a Föld egy adott részét, így csökkentve hosszú távon a bolygó átlaghőmérsékletét.
A nyarak már most nagyon melegek a Közel-Keleten és Észak-Afrikában, ráadásul az előrejelzések szerint kétszer olyan gyorsan melegszik itt az átlaghőmérséklet, mint a világ többi részén.
Ez azt is jelenti, hogy melegebb napokon a hőmérséklet elérheti a 46 Celsius-fokot. És ez nem a távoli jövőben várható, hanem a század közepére.
Az 1970-es évek óta megduplázódott az extrém meleg napok száma.
Az 1986 és 2005 közötti időszakban évente átlagosan 16 napon volt extrém meleg, ez a század közepére évi 80 napra nő, a század végére pedig 116 napra.
Az egyre nagyobb légszennyezéssel egybekötve ez a forróság elviselhetetlen lesz, és arra kényszeríti az ott élőket, hogy elköltözzenek. Több mint 500 millióan élnek a térségben, amely már most is jobban ki van téve a globális felmelegedésnek.