A kórokozó ellenáll minden ismert antibiotikumnak, és rohamosan terjed világszerte.
Világjárványt hozhat
A szuperbaktériumok elleni harc egyre fokozódik, és egyre aggasztóbbak a világban e tekintetben uralkodó állapotok.
Létezik több kórokozó is, mely ellenálló a különféle antibiotikumokkal, és egyéb szerekkel szemben, de az utóbbi időben felütötte a fejét egy olyan új szuperbaktérium, mely minden eddiginél erősebb.
Hogy mi lesz ennek a vége, azt nem tudni, mindenesetre a WHO egyre inkább aggódik, és tart egy esetleges világjárványtól, mely emberek millióinak az életét követelheti.
Az időzített bomba már rég ketyeg, és csak az a nagy kérdés, hogy mikor is fog pontosan felrobbanni.
Az igazság az, hogy ezt az antibiotikumoknak ellenálló világot mi magunk hoztuk létre azzal, hogy évtizedeken át mindenre antibiotikumot szedtünk.
Ez a felelőtlen antibiotikum használat hozta létre az első rezisztens baktériumokat, melyek szuperbaktériumokként terjedtek el a köztudatban.
A nevüket onnan kapták, hogy ellenálltak minden kezelésnek, és úgy ölték meg a betegeket, hogy bármiféle gyógyszer képes lett volna hatni rájuk.
Terjedőben van egy gyilkos baktérium
2016-ban regisztrálták az első esetet a Nevadában található Reno egyik kórtermében. Egy 70 éves idős hölgy váratlanul beteg lett, aki korábban Indiában járt.
Szisztémás gyulladásos szindrómát állapítottak meg nála: egész szervezetében gyulladások alakultak ki, és szinte minden szerve a leállás szélén volt.
A laborban kimutatták, hogy nagyon veszélyes baktérium, a Klebsiella pneumoniae támadta meg.
A kezelések során kiderült, hogy a Földön fellelhető összes antibiotikumnak és kezelésnek ellen áll a baktérium. A nő életéért ezért semmit nem tehettek, és hamarosan vérmérgezés következtében el is hunyt.
Ezt az esetet a CDC most hozta nyilvánosságra, noha már régóta tudtak a veszélyről, és arról, hogy egy olyan kórokozóval állnak szemben, amire abszolút nincsen gyógymód.
Bár a kórházban nem kapta el senki a betegséget a nőtől, és a kórokozó Indiából eredeztethető, mégis aggódnak a szakemberek.
Ilyen esetek egyre nagyobb számban fordulnak majd elő, és vagy behurcolják majd a kórt, vagy Indiából indul meg drasztikus terjedése.
Ha ez megtörténne, az az emberiség kihalásával is fenyegethet, ugyanis a gyilkos baktérium az összes létező kezelésre immunis lenne, és mivel nem lenne ellenszer, mindenki hamar meghalna a betegség következtében.
Harc az idővel
A baktériumok rendkívül gyorsan szaporodnak. És minden egyes nemzedékük kissé más genetikai állománnyal rendelkezik, mint elődei.
Előbb vagy utóbb el fog terjedni ez a baktérium a Földön, és nem lesz rá ellenszerünk. Sokan ezt tartják az emberi apokalipszisnek, mely elhozza majd fajunk kihalását.
Sokan gondolják úgy, hogy megjelenése törvényszerű, és azért van, mert a járvány egyfajta evolúciós fékként funkcionál, mikor egy adott faj populációja elszabadul a bolygón.