Halálos trombózist okozhat, és sokan a brutális mellékhatásokba, vagy azok szövődményeibe halnak bele. És ez még nem minden!
Rosszindulatú daganatok gyógykezelése során sokszor elengedhetetlen a kemoterápia, amely számos komoly mellékhatással bír.
A fokozott véralvadás például életveszélyes vérrögök kialakulásához vezethet.
A rákos megbetegedés során alkalmazott kemoterápia, bár igen hatásos a daganat megszüntetésében, azonban több mellékhatással is jár használata.
Ilyen például, hogy ekkor a szervezet fokozza a véralvadást, aminek következtében könnyebben alakulnak ki életveszélyes vérrögök.
A trombózis megelőzéséről prof. Blaskó György, a Trombózisközpont véralvadási specialistája ad tájékoztatást.
Bár a kemoterápia máig az egyik legfontosabb terápiás módszer a daganatos betegségek kezelésében, ám bizonyított tény, hogy még inkább fokozza a trombózishajlamot (mind az artériás, mind a vénás oldalon).
Az utóbbi évek kutatásai kiderítették, hogy egyes, – a kemoterápiában alkalmazott gyógyszerek – önmagukban is trombogének, és trombózis okozhatnak. Ezért alkalmazunk sokszor a kemoterápia alatt alacsony molekulatömegű herparinnal tromboprofilaxist – mondja a szakember.
Gyakran a tumoros beteg halálát nem is közvetlenül maga a daganat, hanem a tumor és a kezeléséhez használt terápia indukálta mélyvénás trombózis és tüdőembólia okozza
– mondja prof. Blaskó György, a Trombózisközpont véralvadási specialistája.
OSZD MEG másokkal is!