Üvegházhatású gázok kibocsátását nyomon követő műholdat lőtt fel az űrbe, mellyel az üvegházhatású gázok viselkedését, és áramlását figyelnék meg.
Kína északi részén az elmúlt héten valóssággal mondva rekordmértékű volt a légszennyezettség, gyárakat és iskolákat zártak be ideiglenesen, repülőjáratokat halasztottak el, a hatóságok vörös riasztást adtak ki.
A TanSat műholdat a Góbi-sivatagban lévő Csiucsüan űrállomásról lőtték fel, és fő célja az lesz, hogy nyomon kövesse az üvegházhatású gázokat, és azok viselkedését, szétterjedését a légkörben.
Ezzel rengeteg hasznos információhoz jutnánk azzal kapcsolatban, hogy hogyan is működik a globális felmelegedés hatásmechanizmusa.
Japán és az Egyesült Államok után Kína a világ harmadik országa, amely saját műholddal monitorozza a Föld szén-dioxid-kibocsátását.
A műhold legalább 620 kilogrammos súlyt nyom, és a Földről 700 kilométer távolságban a szén-dioxid koncentrációját, eloszlását, és a légkörben való jelenlétének gyakoriságát méri majd a légkörben.
Egy nemzetközi tanulmány nemrég kimutatta, hogy a világ üvegházhatásúgáz-kibocsátásának mértéke 2016-ban már három egymást követő évben nem növekedett, köszönhetően a kínai csökkenésnek.
A műhold három évig független adatokkal látja el a szakembereket. Tizenhat naponta küld globális jelentést a légköri szén-dioxidról, legalább 4 ppm-es pontossággal.