Politikai és gazdasági, nem utolsó sorban hadászati manőverek utalnak arra, hogy a világok, civilizációk közti konfliktus kirobbanására készül mindenki. Jön az európai polgárháború?
A közös hadsereg témája nem új keletű ötlet, már 30-40 éve is felmerült – fogalmazott Nógrádi György biztonságpolitikai szakértő az M1 Ma Reggel című adásában.
Antonio Tajani, az Európai Parlament elnöke a Der Spiegel német lapnak adott interjúban jelentette ki, hogy az Európai Uniónak hosszú távon saját hadseregre van szüksége.
A védelmi téren a fokozott együttműködéssel az unió pénzt takaríthatna meg, „a globális színtéren pedig aktívabban és erősebben léphetne fel.”
Nógrádi György kifejtette: a britek kilépésével az unióból a francia és német hadiipar dominálna az Európai Unióban, a kis országok nehéz helyzetbe kerülnének.
Nem véletlen, hogy Magyarország elkezdte a hadiipari együttműködés felépítését néhány országgal a kölcsönös előnyök alapján – jelezte. Nehéz kérdésnek nevezte ugyanakkor a közös nyelvet is, ami nyilvánvalóan az angol lenne, miközben nincs angol tagja az EU-nak.
Arra a kérdésre, hogy a közös védelmi politika működhet-e a közös hadsereg nélkül, igennel válaszolt, majd hozzátette, hogy jelenleg több kétoldalú katonai megállapodás is van az Európai Unión belül, létezik német-dán, német-lengyel vagy magyar-szlovén katonai együttműködés, csak nem összeurópai szinten valósult meg.
Arra a kérdésre, hogy a bevándorlókra fordított összegek nem hiányoznak-e majd az uniós költségvetésből, Nógrádi György úgy válaszolt, ez egy politikai kérdés, amelyről az Európai Uniónak kell dönteni. A német költségvetésből elképesztő pénzeket fordítanak a migránsok beilleszkedésére, képzésre – tette hozzá.
Az Európai Unió két vezető hatalma között komoly viták vannak többek között a migrációs kérdésekről az Európai Unió jövőjével kapcsolatban, ezt jelzi, hogy a berlini a Macron-Merkel találkozón nem született megállapodás.
Emellett komolyan előtérbe kerültek azok a hangok, hogy az egységes Európai megahadsereget már titokban rég megvalósították, és bevethető bármikor, de a harmadik világháborúra tartogatják.
Egy másik elképzelés pedig még ennél is érdekesebb dolgokat állít:
mégpedig azt, hogy az egységes EU-s haderő valójában nemzettelen zsoldosokból fog állni, melyet nem mások, hanem az európai nemeztek ellen fognak bevetni, egyfajta kontrollként a lassan kialakuló brüsszeli diktatúrában.
OSZD MEG másokkal is!