Létezik egy festmény, mely csaknem teljesen láthatatlan volt korábban, mára azonban újra visszatért, és sikerült restaurálni is. Milyen titkokat árulhat el a mester életéről, és a templomos lovagok kincséről?
Leonardo da Vinci és a templomosok
Bár Leonardo da Vinci kétségtelenül leghíresebb alkotása a Mona Lisa, számtalan más festményt is készített, melyek legalább annyi tartalommal, és mögöttes jelentéssel rendelkeznek.
Mi több, egyesek azt állítják, nem is a Mona Lisában kellene keresnünk da Vinci a Szent Grálra, ésa templomosok kincsére vonatkozó rejtett utalásait, hanem a láthatatlan képben, mely Leonardo a „Háromkirályok imádása” nevű festményén lehet elbujtatva.
Eredetileg ez a festmény hosszú ideig ki sem volt állítva az elmúlt hat évben, és csak mostanában lett visszaállítva. Rengeteg restaurálást végeztek rajta.
Az összeesküvés elmélet hívők szeriont azonban nem – csak – restaurálás történt a hat év alatt, mert ez túl hosszú idő. Szerintük a kutatók, régészek, és szimbólumokkal foglalkozó szakemberek vizsgálták át tüzetesen a festményt, hátha kiderül pár dolog a templomosok kincsével kapcsolatban.
Leonardo da Vinci ugyanis feltételezhetően szabadkőműves volt, így belelátott olyan dolgokba, amikbe senki más. Éppen ezért sejtése lehetett arról, hogy annak idején a templomosok hová rejthették el a mérhetetlen vagyonukat.
Rejtett utalások egy mesés kincshez
A festmény múltjának megismerése és némi támpontot adhat nekünk. Leonardo a Firenzében található San Donato a Scopeto kolostor oltára számára készítette a festményt.
A műalkotást azonban 1482-ben félbehagyta. Ekkor költözött át a milánói udvarba. Később egy magángyűjteménybe került, majd a kolostorba az odaszánt kép helyett egy másik kép került.
Sokak szerint ez is eleve azért volt, mert a magángyűjtő meg volt róla győződve, hogy Leonardo utalásokat rejtett el a mesés kincshez.
A 246-szor 243 centiméteres Leonardo-festmény a 15. század egyik leggyakoribb témáját, a gyermek Jézus születését és a három napkeleti bölcs Betlehembe érkezését dolgozta fel.
Kortársaihoz képest azonban Leonardo újított is: a kép közepén levő Szűz Máriát és gyermekét számtalan alak, közöttük lovas harcosok veszik körbe, és a festményen építkezés és természeti táj is látható. Az addigra már teljesen megbarnult, „láthatatlan” képet 2011-ben kezdték el restaurálni.
Már akkor megindultak a szóbeszédek, hogy az egész talán azért van, hogy a rejtett utalásokat megtalálják a képen.
Leonardo szoros kapcsolatban állt egyes templomos társaságokkal, és szabadkőműves is volt. Rengeteg belső titkot tudott.
És ami még rejtélyesebbé teszi, egyes források szerint nem csak beavatták a titkaikba, de a köreikbe is fogadták. Ő is tudta, hol van elrejtve a templomosok busás vagyona, de mivel a körön belülinek számított, nem adhatta senki tudtára.
Rejtjelekkel „üzente” meg az utókor számára, hogy hol van, éppen azért, hogy csakis az arar érdemesek találhassák azt meg.