Évtizedek óta keresték, bizonyíthatná az emberiség végső eredetét…
A National Geographic beszámolója alapján fény derülhetett a hiányzó kapocsra.
Az emberi faj és a majmok közös ősét mindezidáig soha nem találták meg.
2008-ban egy akkor kilencéves fiú egy különös kőre bukkant dél-afrikai otthonuk közelében, miközben kutyát sétáltatott.
A gyermek megmutatta szüleinek a leletet, akik aztán értesítették a helyi régészeket. Utóbb kiderült, hogy a kő valójában egy fiatal hím emberféle csontja volt, a példány pedig egy egészen új faj, az Australopithecus sediba egyik képviselője.
Később egy felnőtt női maradványokat is azonosították.
Szakértők egy csoportja most átfogó vizsgálat alá vetette a leleteket, és megállapították: az Australopithecus sediba evolúciónk egyik hiányzó láncszeme volt
– számol be a USA Today.
Jeremy DeSilva, a Dartmouth College munkatársa és a csapat tagja szerint eredményeik kérdőre vonják a hagyományos, lineáris evolúciót, és ehelyett bizonyos vonalak párhuzamos fejlődését vetik fel.
A friss adatok alapján az Australopithecus sediba fontos összekötőkapocs volt majomszerű őseink, például a 3 millió éves Australopithecus afarensis és a korai emberek, így az 1,5-2,1 millió éves, eszközkészítő Homo habilis között.
Bár az Australopithecus sediba több egyedi anatómiai jellemzővel is rendelkezett, bizonyos szempontból átmenetet jelentett.
A kutatók úgy gondolják, hogy a faj az élelemszerzés és a ragadozók elöli rejtőzködés miatt sok időt töltött a fákon, ugyanakkor két lábon is képes volt közlekedni.
OSZD MEG másokkal is!
Forrás: NatGeo