Egy tudós megrázó elmélete mindent megváltoztathat.
Mi valójában a tudat, és mi a valóság? Ez a két fogalom rendkívül nehéz, nem is nagyon merte még senki sem megválaszolni.
A tudomány régóta keresi a tudat és a valóság, a fizikai valóság közti kapcsolatot.
Az bizonyos, hogy van kapcsolat, de ezt nehéz megfejteni. Egy tudós szerint a valóság nem létezik, és teljesen szubjektív.
Van azonban mégis egy egyetemleges, kozmikus együttható, mely valahogy mindenki tudatában el van ültetve.
A kék színt ezért látjuk kéknek mindannyian, és a naplemente ezért olyan, amilyen. Ezért van az, hogy a hidegtől libabőrösek leszünk, a melegben pedig tudatosul bennünk, hogy izzadunk…
Vagyis az egyes élményeket kollektíven éli meg a tudatunk…
A BBC Radio Daniel Dennett kognitív szakemberrel beszélgetett, ahol a szaki elmondta, hogy a biológia önmagában bebizonyítja, hogy a tudat nem egy önálló dolog, hanem egy soktényezős illúzió.
Az emberi agy ugyanis egy számítógép módjára sok elemből áll össze, mint egy hatalmas gép.
Milliárd alkatrész és sejt alkotja, melyek egyfajta biológiai robotként funkcionálnak, és hajtják a nagy kerek egész fogaskerekeit.
Ezen folyamatok együtteséből áll össze az, amit mi ma tudatként ismerünk, és fogadunk el. A tudat önmagában nem létezik abban az értelemben, ahogyan klasszikus módon hivatkozunk rá.
A tudat egy tervrajz, egy olyan biológiai és szerkezeti massza, ami a mi tudatunk és valóságunk illúzióját kelti.
Ez egyúttal azt is jelenti a tudós szerint, hogy nem vagyunk tudatilag valóságosabbak a gépeknél. Ez sokak szerint egyben a szimulált világ egyik bizonyítékaként is felfogható.
Vagyis a tudatunk mesterséges illúzió, így amit hiszünk, valójában nem igazi gondolatok, és a világ, melyet magunk körül érzékelünk, szintén nem a valóság részeik hanem a tudatunk „vetíti” magunk elé.
De persze azt hangsúlyozták ezen teória kapcsán, hogy ez csak lehetséges interpretációja a tudat fogalmának…
Valójában senki sem tudja, hogy a tudat létezik-e, és amit magunk körül látunk, nem-e egy jól összerakott délbibáb…
OSZD MEG másokkal is!