Egyedül vagyunk a világegyetemben? A világ egyik legelismertebb asztrofizikusa válaszolt a kérdésre.
Az emberi talány mindig is abban a kérdésben sűrűsödött össze leginkább, hogy vajon egyedül vagyunk-e a világban, vagy élnek más lények is rajtunk kívül a végtelen űrben?
A világ egyik legnaprakészebb és egyben legtehetségesebb asztrofizikusának is nekiszegezték a kérdést.
Neil deGrasse pedig válaszolt is rá, és rendkívüli dolgokat állított a földönkívüliekkel és ufókkal kapcsolatban.
Ő azt mondta, hogy rengeteg kutatáson van már túl, és sokat tapasztalt a tudományos eredmények terén. Ezekből pedig az olvasható ki, hogy az élet nagyon valószínűtlen, hogy csak és kizárólag a Földön fejlődött volna ki.
Hidrogén, oxigén, nitrogén, szén… Mindannyian ezekből épültünk fel a kezdetek kezdetén. Bármi is történt szerinte a Földön annak idején, az nem egy egyedülálló dolog volt, hanem egy olyan folyamat, mely az élet építőkockáinak jelenlétéből adódott.
És egyre több helyet ismerünk ma a világegyetemben, ahol ezek az építőkockák jelen vannak.
A szén és más elemek ugyanis nem ritkák az univerzumban, sőt, szinte minden szegletében jelen vannak, akárcsak a többi elem. Több tucat bolygót találtak már, ahol jelen voltak az élet építőelemei egyszerre, vagyis ott már megkezdődhetett, vagy talán ki is alakulhatott valamilyen fajta élet.
Az univerzum ráadásul 14 milliárd éves, minimum, de egyes becslések szerint ennél is régebbi. Ez pedig azt jelenti, hogy elég ideje lehetett más világokban is kifejlődnie az életnek.
Talán a világegyetem másik végében több olyan civilizáció is létezhet, mint a miénk, csak még nem tudtuk felvenni velük a kapcsolatot.
Amikor azonban arról van szó, hogy ufók látogatják a bolygónkat, már sokkal kevésbé van meggyőzve az asztrofizikus.
Szerinte az ufó észlelések mindig is gyenge bizonyítékokat szolgáltattak, és ez az, ami még mindig hiányzik ahhoz, hogy a tudomány komolyabban foglalkozzon a kérdéskörrel.
Szerinte ugyanis a tanúvallomások neme elegendők és tudományos nézetek szerint pedig nem is fogadhatók el, mint bizonyíték.
„Nem azt állítom, hogy nincsenek…” – tette hozzá ugyanakkor.
Azon a véleményen van inkább, hogy számtalan esetben, az ufó estek legalább kétharmadáért valójában félrenézett lentikuláris – azaz lencse – felhők a felelősek, melyeket ufóknak, repülő csészealjaknak, és hatalmas anyahajónak néznek az emberek.
OSZD MEG másokkal is!