Kevesek által ismert tény, hogy a Kheopsz-piramis valójában nem négyzet-, hanem – alig észrevehetően – nyolcszögalapú.
A földről nézve, akármekkora távolságról szemléljük az ókori síremléket, szabad szemmel észrevehetetlen ez a különös építészeti vonás.
Csupán a levegőből, adott fényviszonyok mellett látható, hogy a piramis négy oldalfala valójában „megtörik”.
A gízai nagy piramisnak ezt a tulajdonságát csupán 1940-ben fedezte fel a brit légierő egyik pilótája, aki gépéből le is fényképezte.
Elképesztő, hogy még ma is mennyi rejtély övezi a piramisokat Egyiptomban, és hogy mennyi megfejtésre váró titok lappang velük kapcsolatban.
De nem csak a Nagy Piramis ilyen érdekes, hanem maga az egész, ahogy felépült. Állítások szerint a Nagy Piramis 20 év alatt készült el, ami igen meredek tény, ha azt nézzük, hogy akkoriban nem volt semmilyen építőszerszám se daru, semmilyen eszköz ahhoz, hogy ezt a piramist 20 év alatt fel tudták volna építeni.
Ez annyit jelent, hogy minden szerszám nélkül egy kőtömbre jutott 2:30 perc, ha 12 órás műszakokkal számolunk. 2:30 perc egy kőtömb megmunkálásra és elhelyezésére.
Plusz ahogy egyre feljebb haladtak, számolni kellett a magassággal is, ami szintén benne volt ebben a két és fél percben! Hihetetlen.
Másik érdekes tény, hogy a Nagy Piramis 0,05 fokos pontossággal mutat észak irányba.
Hogy lehetett ilyen pontosan betájolni akkoriban. Mai technológiákkal lehet csak ilyen pontosságot elérni. Rejtély! Senki nem tudja, hogy milyen eszközöket használtak.
Lehet itt szó Istenről, Földönkívüliekről vagy egyszerűen az emberi találékonyságról. Nem tudni, de igazán meglepő tények és állítások.
OSZD MEG másokkal is!