A Föld közelében halad el ezekben a napokban, és egy átlagos távcsővel, vagy akár szabad szemmel is látni lehet majd zöldes fényben úszni.
A Napot 5,4 évenként megkerülő 41P/Tuttle-Giacobini-Kresák (TGK) üstökös most halad el a Földünk mellett. Április elsejétől látni lehet az égen, és bár Április végéig kitart, a legjobban Április első napjaiban lehet majd megfigyelni.
A Földről mindösszesen 21 millió kilométerre halad el.
Lassan fog távolodni, és mivel a Nap felé halad tovább, egy hatalmas világít pontként lesz megfigyelhető.
Egy átlagos távcsővel könnyen megfigyelhető lesz, de akik szemfülesebbek, azok akár szabad szemmel is láthatják majd a különleges üstököst.
Az 1,4 kilométeres átmérőjével a szerényebb méretű üstökösök közé tartozó égitest április 12-én közelíti meg legjobban – körülbelül 160 millió kilométerre – a Napot, és bár április végéig látható lesz a Földről, az ideális idő a megfigyelésére április 7-8-ig tart.
Az üstökös nagyon különleges, mivel jégből és porból áll, ami csillogó zöldes színben fluoreszkál az űrben, így hamar és könnyen felismerhető lesz az égbolton.
Az üstököst még 1958-ban fedezték fel, de csak nagyon kevésszer sikerült megfigyelni, így legközelebb 1907-ben, majd 1951-ben tűnt fel a megfigyelők szeme előtt.
Feltétlen nézz az ég felé éjszaka, hogy megtaláltad a csillagok között barangoló gyönyörű üstököst.
Ha elszalasztod, legközelebb 2022-ben fogod újra látni.
OSZD MEG másokkal is!