Elmondta, hogy szerinte a németek miért érdekeltek a bevándoroltatásban, és hogy hogyan és miért hullhat darabjaira a brüsszeli diktatúra.
Nógrádi György a Nézőpont Intézet budapesti konferenciáján szólalt fel, ahol szóba hozta Soros Györgyöt is, és azt, hogy mit gondol arról, hogy mekkora befolyása van a menekültáradatra.
Megkérdezte a költői kérdést, hogyha a milliárdosnak annyira sok pénze van, akkor miért nem oldja meg a menekültek problémáját, és miért éppen velünk szórakozik, így Európába áramoltatja az embereket?
Szerinte ugyanis ez felfoghatatlan, becstelen. Emellett Európa számára még kezelhetetlen is, ekkora embertömeggel ugyanis a kontinensünk nem fog elbírni még akkor sem, ha elméletileg minden tagország összefogna.
Nógrádi György elmondta, több jelentős célországa is van a migrációnak, például Ausztrália, a gazdag szunnita országok, az USA és Európa nemzetállamai. Ezek közül némelyikbe nem lehet bejutni, máshol viszont elvárják, hogy a bevándorlók dolgozzanak.
A V4-ek országai sok tekintetben – például az Oroszországhoz való viszony tekintetében – nem értenek egyet, ám a migráció egységbe tömörítette őket.
Nógárdi elmondta, hogy szerinte bizonyos értelemben tényleg szét fog hullni az Európai Unió.
Már látja ugyanis azt, hogy Brüsszel bár erőlteti midnenfelé az álláspontját, de a változás őt is utól fogja érni. van ugyanis Európán belül egy egyre erősödő bevándorláskritikus hangnem.
Ez pedig csak idő kérdése, hogy egyeduralkodó legyen a kontinensen, és akkor a brüsszeli vélemény kisebbségbe kerülhet.
Németország kapcsán Nógrádi György arról beszélt, a német gazdaság ideális működéséhez évi 300 ezer új, fiatal és képzett munkavállalóra van szükség.
Ő ebben is látja részben azt, hogy a németek miért fogadták be és fogadják be most is a hihetetlen ütemben beáramló menekülteket.
Korábban a németek a kieső munkaerőt Európából pótolták, most azonban Európán kívüli gazdasági bevándorlók érkeznek az országba.
Ráadásul ezek pontos számát sem ismerjük, mert több százezer migráns egyszerűen eltűnt, vélhetően felszívta őket a feketegazdaság.
Miközben Merkel is elismeri, hogy párhuzamos társadalmak alakultak ki, munkaerőként is tekint a migránsokra, és ebből a végletes irányból nehéz visszatérni.
Európa sorsa meg fog pecsételődni, és jelentős átalakulások lehetnek az erőviszonyokban is, ha Merkel és a többi EU vezető nem lesz képes időben belátni azt, hogy mekkora károkat okoztak Európának.
OSZD MEG másokkal is!