Érthetetlen okokból pusztulnak évek óta a méhek. Ebből pedig komoly tömeges kihalás alakulhat ki!
Egy férfi, aki 5 évesen egy balesetet követően képes volt a halálközeli élményen át kilépni a saját testéből, most meggyőző történettel állt elő arról a bizonyos élményről. Elmondta, hogy minden
A mérgek pusztulása elkerülhetetlen, és nem lehet megakadályozni sokak szerint. Ez azonban magával vonja azt, hogy hamarosan akár az emberiség is veszélyebe kerülhet miattuk.
Bebizonyították, hogy a méhekre közvetlenül hatással vannak a növényvédő szerek. Magyarországon a méhek éheznek, míg más országokban már megindult jelentős mértékű pusztulásuk.
Egy évtizeden belül globális méretű élelmiszerhiánnyal és éhezéssel nézhet szembe az emberiség, ha nem sikerül megoldást találni a problémára.
Ráadásul míg korábban úgy gondolták, hogy csak a méhek indultak pusztulásnak, most egy új tanulmány azt mutatta, hogy nem csak erről van szó, és a jelenség összetettebb, mint gondolnánk. A szaporodásuk mellett az élettartamuk is veszélyben: a mérések szerint 32 százalékkal rövidül a növényvédőkkel fertőzött méhek élettartama azokhoz képest, amelyek nem érintkeznek ilyen szerekkel.
Az utóbbi időben a nemzetközi és magyar sajtó is rendre érthetetlen okokból történő, tömeges méhpusztulásokról számol be.
Tonnaszámra pusztulnak a világ minden táján, és a folyamat oka visszavezethető ugyan a növényvédő szerekre és mérgekre, de nem csak és kizárólag ez az ok.
Most úgy tűnik, kiderült, hogy még nagyobb a baj. Olyannyira, hogy több ezer más, megporzó rovarfaj is veszélyben van, csak kevesebbet tudunk róluk, mint a háziállatként tartott mézelő méhről. Megporzók nélkül felborulhatnak azok az életközösségek, melyek létezésén és zavartalan működésén alapszik az emberi civilizáció ma ismert formája.
Logikus következtetés, hogyha nincs ami beporozza a növényeket, akkor a mezőgazdaság összeomlik, ez pedig nagyságrendekkel kihathat a társadalomra.
Hatalmas a baj, nem győzzük hangsúlyozni, hiszen, ha a méhek és más porzó rovarok kipusztulnak, akkor először a növények, majd más állatok, végül az emlősök indulhatnak hanyatlásnak.
Túl kevés az információnk a háziméhek pusztulásának lehetséges okairól.
Nem is beszélve a sokkal kevésbé ismert vadon élő méhekről és egyéb megporzókról. Lehetséges lenne, hogy ez egy evolúciós összeomlás, aminek a kellős közepén vagyunk, és nincsenek mögötte meghúzódó okok, csak egy programozott összeomlás?
Bármi lehet, semmi nem zárható ki egyelőre, ugyanakkor a tudósok folyamatosan tudományos okokat keresnek, és reméljük, hogy meglelik, mielőtt lejár az idő.
OSZD MEG másokkal is!