Kutatók és tudósok állítják, hogy már nincs messze a nagy áttörés.
Vajon létezik időutazás? Az elmúlt hónapokban számos olyan emberről számolt be a sajtó és mi is, akik valamilyen oknál fogva azt állították, hogy titkos kísérleti programok keretében jártek a jövőben.
Ezeknek a történeteknek azonban nem lehet felelősen hitelt adni.
A nagy kérdés az emberek és a tudósok számára évtizedek óta az, hogy vajon tényleg lehetséges lesz-e valaha.
Sokáig egy nagyon elvont és hihetetlen lehetőségként gondoltak rá. Aztán valami megváltozott.
Albert Einstein már 1905-ben arról írt, hogy az idő relatív, továbbá biztos volt abban, hogy az időutazás nagyon is lehetséges.
Einsten már sejtette azt, amit Stephen Hawking is pedzegetett még életében. a feketelyukak körül, és azok eseményhorizontján úgy eltorzul a téridő, hogy az lehetővé teszi azt, hogy időz utazzon bármi, ami berepül ebbe a feketelyukba.
Arra is rájöttek, hogy a fekete lyukak feltehetően egy fehér lyukban végződnek, valahol a tér egy másik pontján.
Ezek tehát nem csak egyfajta féregjáratok, azaz Einstein-Rosen hidak, hanem portálok is lehetnek. Ebbe azonban lehetetlen a mai technológiával belerepülni, mivel az ott a ránk ható erők darabokra szaggatnának minket.
Ma is vita van arról, hogy visszafelé lehet-e utazni az időben.
Ellenben az időben előre utazás már napjainkban is lehetséges. Méghozzá nagyon egyszerűen.
Minél gyorsabban utazik valaki, annál kevésbé hat rá az idő. Erre jó példa az, ha egy űrhajó megközelíti a fénysebességet, ami az utasoknak csak néhány évnek tűnhet, az a Földön valójában sokkal-sokkal több.
Az időutazás lehetséges lesz a jövőben, csak hihetetlenül sok energiát fog igénybe venni.
Egy fekete lyukon keresztül eljuthatunk a jövőbe, de a termodinamika törvényei ezt visszafelé nem engedik meg.
Brian Cox professzor úgy gondolja, hogy már van időgépünk, mégpedig maga a Föld az. Elmélete szerint minél nagyobb gravitációs erővel rendelkezik egy test, annál jobban elhajlítja a téridőt. A test lehet bolygó, csillag vagy akár egy fekete lyuk is.
A legtöbb tudós tehát ugyanoda lyukad ki: a feketelyukakhoz.
Ezek biztos kapui lehetnek annak, hogy valaki az időben előre utazzon. Az már más kérdés, hogy mi a helyzet az időben való visszagelé utazással.
Ha ilyen is lehetséges – amire egyelőre nincsenek erős bizonyítékok még elméleti szinten sem – akkor az történhet, hogy egy alternatív, módosított idősík jön létre a visszautazás pillanatában.
Ezért van az, hogy itt még nem találkoztunk soha egyetlen időutazóval sem…
OSZD MEG másokkal is!